Dopřejte si to pravé pohodlí v křeslu ušák

Dopřejte si to pravé pohodlí v křeslu ušák

vloženo do: STYL | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

 

Různá křesla jsou dnes neodmyslitelnou součástí malých i velkých interiérů. Není ale nad to vychutnat si po náročném pracovním dni pohodu v laskavém náruči ušáku a pořádně si odpočinout. Kromě toho umí toto nezaměnitelné křeslo z každé místnosti vytvořit útulný obytný prostor s domácí atmosférou. Na trhu můžete vybírat z široké nabídky křesel ušák v klasickém provedení, ale i v trendy stylech a nepřeberných vzorech. Vybrat si křeslo, které zapadne právě do vašeho domova, není složité. Inspirujte se!

Nestárnoucí, krásná, pohodlná a stylově variabilní křesla. Právem si křeslo ušák s typickou konstrukcí, dnes už ikona kusového sedacího nábytku, získalo obrovskou popularitu napříč generacemi a představuje dnes už běžnou součást našich interiérů. Název křesla je odvozený od atypické konstrukce, která z tohoto kousku nábytku udělala evergreen mezi křesly. Dříve se mu však přezdívalo čtenářské křeslo, a to díky tomu, že si ho nejčastěji kupovali právě náruživí čtenáři. Dva oblouky po stranách v úrovni hlavy mají totiž zabránit tomu, aby vám při náhlém usnutí nespadla hlava, a vy jste poté neprocitli ze spánku zkroucení jako paragraf, se ztuhlou šíjí a nesnesitelnou bolestí za krkem. Do českých domácností se ušák dostal z Francie. Francouzi jsou celosvětově proslulí jako požitkáři a milovníci života, s nímž se neodmyslitelně pojí také pohodlí a dobré knihy.

Pro milovníky retra i moderny

Vybrat si křeslo tak, aby perfektně zapadlo do vašeho bytu, není žádná věda. Mezinárodní nábytkářské firmy i světoví designéři se předhánějí, aby nám ukázali, že ušák nemusí být nutně zastaralý a nemoderní, a kladou důraz na variabilitu stylů a designovou vytříbenost. Neutrální a usedlé barvy střídají pestré textilní potahy, neobvyklé vzory a kvalitní kůže. Neustále se objevují nové a nové typy, takže záleží jen na vás, jestli dáte přednost klasickému modelu, nebo dáte zelenou nějakému nekonvenčnímu provedení. Modernější křesla mají většinou vysoké opěradlo, područky a menší rozměr, aby se dala umístit i do menších bytů. Ušáky v klasickém provedení s robustní konstrukcí zase lépe vyniknou na větším, otevřeném prostoru. Pokud milujete retro, vsaďte na subtilnější dřevěnou či kovovou konstrukci s potahem ve výrazné barvě či vzoru, proplétáním nebo bohatým zdobením.

Investujte do dědičného skvostu

Globální nábytkářské firmy na trh chrlí každý rok stovky a tisíce nových modelů. Výhodou je dostupná cena, horší to bývá s kvalitou zpracování a nadčasovostí. Vyplatí se pořídit si kousek, který budou s láskou opečovávat i další generace. „Křesla ušák vyrobená na míru zakázkovou výrobou neztratí ani po mnohaletém užívání nic ze svého půvabu a funkčnosti. To je nesporná výhoda v porovnání s vysoce spotřebním zbožím ze sériové výroby nábytkářských gigantů,“ říká Pavel Kružík, majitel studia na výrobu zakázkového nábytku a kompletní návrhy interiérů PK Interiér. „Ušák se díky anatomicky tvarovaným křivkám hodí pro pro dlouhé a pohodlné sezení více než jakékoli jiné křeslo. Zdravotní aspekt je velmi důležitý pro to, aby vás nebolela záda ani hlava, a to ani když si zdřímnete nebo se začtete do napínavého románu,“ vysvětluje Kružík a dodává: „U kvalitního křesla by měla opěrka zad podpírat především bederní a krční část páteře. Důležité jsou také područky pro pohodlné spočinutí rukou.“ Unavené nohy zase nejvíce ocení podnožku ve stejném stylu a provedení.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: