Dopřejte si odpočinek každý den, vaše tělo to ocení

Dopřejte si odpočinek každý den, vaše tělo to ocení

vloženo do: ZDRAVÍ | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Konečně nastává období letních dovolených, které během roku toužebně vyhlížíme a na které se poslední dny v práci upínáme jako na smilování. Často pro nás totiž týdny nepřerušovaného volna symbolizují tolik potřebný odpočinek, načerpání nových fyzických i psychických sil a únik ze zajetých stereotypů, k čemuž během zbylých měsíců nemáme příliš prostor. Je však tento letní odpočinek dostatečný?

Pravdou je, že bychom se měli naučit pravidelně odpočívat během celého roku a umět takzvaně vypnout alespoň na krátký časový úsek během každého dne. Odpočinek je totiž alfou a omegou pro obnovení duševních i fyzických sil a našemu tělu příliš neprospívá, je-li mu relaxace servírována nárazově. Během týdenní dovolené sice dokážeme načerpat nové síly, pokud se však okamžitě vrátíme do koloběhu běžných starostí a povinností, organismu tím naopak můžeme ještě více uškodit.

Najděte si svojí cestu

Čím více odpočinku svému tělu během dne dopřejete, tím lépe. Nikdy však nejednejte na úkor kvality a pro svou relaxaci si vybírejte adekvátní prostředí. Trávíte-li například nejvíce denní doby v sedavém zaměstnání, bude pro vás stěžejním odpočinkem aktivní činnost jako třeba pravidelné protažení páteře a končetin prostřednictvím jógy nebo svižná procházka na čerstvém vzduchu. Aktivní pracanti po příchodu domů naopak ocení šlofík na gauči nebo třeba v houpací síti v zahradě. Ať tak či onak, důležité je najít si svůj konkrétní způsob relaxace a dopřát si ho nejlépe denně.

Kvalitní nábytek pro kvalitní odpočinek

„V PK interiér víme, jak je kvalitní odpočinek důležitý pro duševní i fyzické zdraví člověka, proto se klientům snažíme dopřát maximální komfort a veškerý nábytek hotovíme na míru s ohledem na individuální přání a preference. S výrobou sedaček, křesel, pohovek ale i postelí na míru máme mnohaleté zkušenosti a pohodlí a spokojenost klienta je naší nejvyšší prioritou,“ popisuje ředitel společnosti PK interiér Pavel Kružík. Ať už se tedy rozhodnete odpočívat v posteli, na sedačce v obýváku u oblíbeného seriálu nebo třeba v pohodlném ušáku s knihou v ruce, je důležité vybrat takový kus nábytku, který bude kvalitou přesně odpovídat všem vašim požadavkům. „Při výběru sedačky nebo křesla je důležité zvolit správnou velikost a tvrdost provedení. U nás si klienti mohou tyto parametry zvolit sami dle osobních dispozic, zbylé provedení hotovíme z masivního tvrdého dřeva v kombinaci s polyuretanovými pěnami, které díky sendvičovému skládání za studena disponují delší pamětí, takže se vaše oblíbené místo jen tak neprosedí,“ dodává Kružík.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: