Do proslulých světových destinací nejen na tradiční dovolenou, ale i za špičkovým golfem

Do proslulých světových destinací nejen na tradiční dovolenou, ale i za špičkovým golfem

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Poznávat rušné město, oddávat se slunění na pláži nebo podnikat výlety do panenské přírody. To vše patří řekněme k již tradiční náplni zájezdů do takových destinací, jako je Dubaj, Karibik, Thajsko, Kanárské ostrovy nebo z evropských států Řecko, Španělsko, Itálie či Bulharsko. Tyto země však mají dalšího společného jmenovatele – excelentní golfová hřiště.

Trend posledních let mluví jasně. Ačkoliv pobytové zájezdy nabízející veskrze pasivní relaxaci úplně nevymizely a stále se těší oblibě určitých skupin rekreantů, v představách o ideální dovolené nabírá na síle nový směr. Je jím na jedné straně touha co nejvíce se přiblížit autentické kultuře exotických krajů, vnímat ji všemi smysly, na straně druhé toto poznávání skloubit s aktivním odpočinkem a sportováním v neobvyklém prostředí. Právě golf patří mezi populární venkovní sporty, jehož nadšení profesionální i amatérští příznivci jsou ochotni do zážitkové golfové rekreace investovat nemalé částky.

„Této poptávce vycházejí vstříc specializované cestovní kanceláře, které jsou schopné takový zájezd pro klienta zajistit po mnoha stránkách – počínaje dopravou, přes ubytování, stravování, až po výběr golfového resortu,“ komentuje aktuální trend Petr Pešek, výkonný ředitel golfové cestovní kanceláře Amazing Golf, která v oblasti pořádání golfových dovolených na míru patří k předním agenturách tohoto typu u nás. „Snažíme se maximálně vyjít vstříc představám a požadavkům našich zákazníků. Jsme schopni připravit individuální nabídku do jakékoliv destinace a sestavit takový balíček služeb, který přesně vystihuje představy o vysněné dovolené,“ dodává Pešek. Do toho se zahrnuje např. doporučení vhodného ubytování, dopravy a hřišť v blízkosti hotelu, aby svou kvalitou a obtížností odpovídaly dovednostem daného hráče.

Populární destinace

Zelené duny obklopené palmami a jezírky se zurčící vodou, příjemné klima, výhled na oceán… i to může být velkým lákadlem pro vášnivé hráče tohoto moderního sportu, kteří si za takové skvostné podmínky ke hře rádi zaplatí. Právě změna prostředí zde hraje klíčovou roli, neboť domácí hřiště představují pro tuzemské hráče už vesměs probádané území. Spektrum nabízených cílových zemí je pro tento účel více než široké. Přední místo zaujímají Spojené státy americké, jedna z nejvyhledávanějších golfových destinací na světě. Se svými 20 tisíci hřišti patří mezi golfové velmoci jistě zaslouženě.

Milovníci azurového moře, bílých písčitých pláží a slunečného počasí také často volí ostrovní cíle v Atlantském oceánu (Kanáry, Azory, Kapverdy či Madeira) nebo v Indickém (Seychelly, Mauricius). Na evropské pevnině se golfoví turisté vydávají nejčastěji do Irska či Velké Británie, která se může pyšnit velmi bohatou historií. Však je také Skotsko považováno za kolébku světového golfu. Ti, kteří si hru na greenu chtějí užívat uprostřed divočiny nebo pod horskými štíty, mohou zvolit Jihoafrickou republiku. Stejně tak specifickou atmosféru mají golfové dovolené v Asii, například v Číně, Thajsku či Vietnamu.

Užít si dovolenou tak zejména pro golfové nadšence nabývá v posledních sezónách jiného významu, zvláště proto, že se svého oblíbeného sportu nechtějí a vlastně ani nemusejí vzdát ani během plánovaného oddechu.

Foto: WikiMedia

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: