Dnešní generace dětí je mnohem více moderní. Držíme s nimi však krok, říká představitel Fešáka Pína

Dnešní generace dětí je mnohem více moderní. Držíme s nimi však krok, říká představitel Fešáka Pína

vloženo do: VZTAHY | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Prarodiče, rodiče a děti. Vy všichni jste již pravděpodobně slyšeli o populárním projektu Fešák Píno & Friends, který se mj. věnuje zábavě pro děti již deset let. Ten však v několika posledních měsících prodělal nemalé změny, a nyní připravuje nezapomenutelná představení, která zaujmou i toho nejnáročnějšího dětského diváka. Jak však sám autor tohoto projektu přiznává, bylo nutné se přizpůsobit.

Spolu s rozvojem technologií se totiž mění a vyvíjí i dnešní generace dětí, kteří se stávají daleko náročnějšími diváky oceňujícími například speciální efekty a jiná jim blízká témata. Rodiče, kteří si převážně pamatují hry venku nevyžadující žádné zvláštní pomůcky, tak mohou jen tesklivě vzpomínat na doby, kdy si hráli s prakem a lezli po stromech, avšak tuto skutečnost jen těžko někdo zvrátí a je třeba jí jít naproti. „Situace byla v době, kdy jsme začínali o něco jednodušší. Nyní je těžší a náročnější udržet pozornost dětí. Na druhou stranu děti vám vždy okamžitě dají najevo, když je něco nebaví, což nám pomáhá naší show dovést k dokonalosti a můžeme tak neustále pracovat na vylepšování. Proto na našich představeních v dnešní době nechybí laserové a ohňové efekty, kouzla, komické triky a mnoho dalšího,“říká představitel Fešáka Pína a také autor celého projektu Josef Bača.

Změny ovšem projekt prodělal i co se jeho představitelů týče. Zatímco původně jsme na pódiu mohli pravidelně vídat jen Fešáka Pína a Bóňu BON Bóňu, nyní je doprovází i nový člen Tomáš Kubát alias Fofrmen. „Fofrmen je něco jako superhrdina. Na pódiu je vždy neuvěřitelně rychlý, hbitý, umí být neviditelný a jeho limonáda z něj dělá nepřemožitelného,“ přibližuje schopnosti a dovednosti nové postavy Josef Bača.

Poslední větší turné a prázdninová představení se tak již konala v aktuálním složení, na kterém celé trio na výše zmiňované změny zaznamenalo skvělé ohlasy. „Hned po prvním představení bylo jasné, že si nejen dětští diváci Fofrmena zamilují. Skvěle nás s Petrou Mošovskou, která představuje Bóňu BON Bóňu, doplňuje,“ dodává Bača.

Přestože jsou si však protagonisté vědomi vývoje dětí, k představením stále přistupují po svém a nestaví vše jen na speciálních efektech, s dětmi nadále komunikují. „Žádné naše představení není stejné. Vždy máme pevný scénář vystoupení, ve kterém je ovšem dostatek prostoru pro improvizaci, kterou umíme hbitě přizpůsobit dané situaci. Děti se ale vždy snažíme maximálně zapojit, zpíváme s nimi, tančíme, prostě je bavíme na maximum. Změny, které naše představení prodělalo tak slouží hlavně k tomu, aby bylo pro dětského diváka atraktivnější a zaujalo ho od začátku až do konce,“ říká Josef Bača.

A kde můžete na Fešáka Pína a jeho kamarády narazit? „Momentálně se soustředíme na naše druhé CD, na kterém se opět podílí přední český skladatel a producent Viktor Dyk, který je zároveň autorem i drtivé většiny našich předchozích písniček. Můžu ale slíbit, že plánujeme velké věci a s dětmi i jejich rodiči a prarodiči se brzy uvidíme. Doporučujeme jim tak sledovat naše stránky na  Facebooku, kde pravidelně sdílíme plánydo budoucna a kde zveřejňujeme i záznamy z předešlých vystoupení,“ uzavírá Bača.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: