Dlouhé podzimní večery vybízejí ke kreativnímu tvoření

Dlouhé podzimní večery vybízejí ke kreativnímu tvoření

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Konec zábavy a letních dobrodružství, oproti tomu návrat pravidelného režimu v podobě školní docházky nebo dlouhých pracovních dní bez vyhlídky na dovolenou, k tomu si připočtěte kolotoč domácích povinností… I když bude venku sychravo a deštivo, není důvod sedět otráveně doma s rukama nečinně založenýma. Co se takhle pustit do kreativního tvoření společně s vašimi ratolestmi?

Psychické naladění je velmi důležité, protože ovlivňuje kvalitu života. To platí pro děti i dospělé. Je potřeba cíleně si budovat životní nadhled, obklopovat se pozitivními lidmi a nikdy neztrácet úsměv na rtech. Pamatujte, že negativní myšlenky vytvářejí negativní náladu, a tou přímo ovlivňujeme i naše okolí, které nám negativní vlny vrací zpět.

Bojujte s podzimním splínem tvořivě

Dnes patří tvořivost k nejžádanějším kvalitám v profesním životě, originální lidé se schopností tvůrčího myšlení jsou však oblíbení a vyhledávaní i v osobním životě. Mít někoho takového nablízku je pro okolí vždy velké obohacení. Proto společné tvoření prospívá nejen dětem, které si tím formují osobnost, ale i dospělým.

„Vymyslete pro sebe i vaše ratolesti něco neobvyklého, co vám nedovolí propadat trudomyslnosti. Zpříjemněte si nadcházející roční období a motivujte se společně do nových pracovních i školních zítřků třeba tak, že si pořídíte kreativní potřeby a hračky, s kterými je čekají hodiny a hodiny neomezené zábavy,“ říká Lenka Pachmanová, zakladatelka platformy pro všechny nadšené tvůrce Idea Creative, v rámci které provozuje e-shop s kreativními a výtvarnými pomůckami a tři kamenné obchody v Plzni, Berouně a Kladně.„Výhodou kreativních hraček a pomůcek je, že kromě tvořivé zábavy dětem pomáhají rozvíjet jemnou motoriku, procvičují zručnost a koordinaci pohybů, nutí je zapojovat fantazii a vymýšlet nové věci,“ říká Pachmanová.

Tvůrčí myšlení jako přidaná hodnota

Skvělý způsob, jak tvůrčí myšlení rozvíjet, je kreslení. Nemusíte hned investovat do drahé malířské výbavy, spíše se poohlédněte po moderních fixách, s kterými se dají dělat různé efekty.

„Ať už jste amatér, úplný začátečník nebo naopak toužíte svůj umělecký projev posunout zase o kus dále, patentované fixy Chameleon jsou skvělou a cenově dostupnou výbavou. Fixy a popisovače Chameleon dodávají kreslení novou dimenzi. Jedním fixem vytvoříte hloubku, rozměr, přechody, zvýraznění, stínování a v kombinaci s použitím nástavců budete přecházet z barvy do barvy. Vznikají tak unikátní a osobitá výtvarná díla, která ve vašem dítěti mohou podnítit uměleckou stránku osobnosti,“ vysvětluje Lenka Pachmanová princip, na kterém jsou fixy založené. Tyto fixy patří mezi profesionální psací potřeby, které svou unikátní funkcí inovují trh v oblasti fixů a popisovačů. Jsou populární mezi zvědavými juniory, aspirujícími malíři, vášnivými kresliči a všemi nadšenými tvůrci. Díky nim můžete dosáhnout výsledků, o kterém sníte.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: