DIY návod: Velikonoční vejce jako nadčasová dekorace tak trochu jinak

DIY návod: Velikonoční vejce jako nadčasová dekorace tak trochu jinak

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Velikonoce jsou významným svátkem a také oslavou jara. V neposlední řadě jsou Velikonoce pro všechny nadšené tvůrce skvělou příležitostí k výrobě nejrůznějších dekorací. Pastelové barvy a odstíny žluté, oranžové, modré a zelené jsou symbolem jara. Nejčastěji se vyrábí věnce, ozdoby na sváteční stůl, velikonoční kraslice, zajíčci, kuřátka a ovečky. Popusťte s prvním jarním počasím uzdu fantazii a vyrobte si dekorační vajíčka, která zkrášlí domov nejen na tyto svátky.

Je tu první krásné jarní počasí a s ním i příliv nové, tvůrčí energie. Využijte toho a směle naskočte na její vlnu, příchod nejnadějeplnějšího ročního období je potřeba pořádně oslavit! Naše inspirace na (nejen) velikonoční tvoření pracuje s tzv. technikou dekupáže, která v jednu chvíli obletěla svět a pobláznila všechny nadšené tvůrce a kutily.

„Troufám si tvrdit, že dekupáž chytí za srdce každého, kdo má zručné ruce a rád si doma pořád něco vyrábí. Říká se jí také ubrousková metoda a můžete si s jejím využitím efektivně vyzdobit v podstatě vše, co vás napadne, od květináčů až po nábytek. Záleží jen na vaší představivosti, jaké motivy, barvy, či vzory si zvolíte pro váš interiér. Dekupáží vyrobíte neotřelé interiérové dekorace, které vám pomohou proměnit domov s minimální námahou a finanční investicí,“ říká Lenka Pachmanová, zakladatel platformy pro všechny kreativce Idea Creative.

V rámci svého projektu Lenka Pachmanová provozuje také tři kamenné obchůdky s výtvarnými a kreativními pomůckami v Plzni, Berouně a Kladně. Ti, kteří nežijí v těchto městech, ale nemusí zoufat – kreativní potřeby a materiál na vyrábění sežehne pohodlně za rozumné peníze i online na e-shopu Koralky-dekorace.cz. Metoda dekupáže podporuje i myšlenku udržitelnosti, protože oživuje staré a okoukané věci, které by se jinak vyhodily. Dokáže navíc zachránit i starý, odlupující se nábytek a vdechnout mu nový život.

DIY na vejce nejen na Velikonoce

Co budeme na výrobu nadčasových dekoračních vajíček potřebovat? Polystyrenová vejce, nůžky, motýlky na rýžovém papíru nebo ubrousku, vodou ředitelné lepidlo, bílou akrylovou barvu, štěteček, provázek, krajkovou stužku a textem potištěný papír či staré noviny. Textovou stránku nebo kousek starých novin, ideálně s patinou pro docílení vintage efektu, si ručně natrhejte na drobné kousky. Natrhané drobné kousky přilepte na vejce v různých směrech přes sebe. Z ubrousku odstraňte spodní vrstvy a motýlka pečlivě ručně vytrhejte. Místo, na které se chystáte motýlka umístit, natřete bílou akrylovou barvou. Motýlka opatrně přilepte na bílé místo, aby dobře vynikl – říká se tomu technika dekupáž.

Okraje kolem nalepeného motivu opět natřete bílou barvou, aby ještě lépe vynikl. Lepidlo nechte zaschnout a vejce ovažte přírodním provázkem a krajkovou stuhou na ozdobu. Závěrečné aranžmá hotových vajec je čistě na vaší fantazii. Můžete je naaranžovat třeba na pařezový podtácek a doplnit je umělým mechem.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: