Čtyři tipy na nápadité sezonní dekorace do interiéru

Čtyři tipy na nápadité sezonní dekorace do interiéru

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Přestože je počasí ještě trochu nevyzpytatelné, léto se blíží sedmimílovými kroky, a tak je na čase začít přemýšlet o tom, jak si letos vyletníte interiér. In jsou pestrobarevné vzory, čerstvé řezané květiny a světlé textilie.

Květiny, kam se podíváte

Kdo z vás nemiluje květiny? Jsou ozdobou každého interiéru, krásně voní a spolu s jinými doplňky dodají místnosti šmrnc. Nemusíte se však omezovat jen na květiny v květináčích. Skvěle se vyjímají i řezané květiny nebo obyčejné luční kvítí, které natrháte na nejbližší loučce. V tuto dobu taktéž akorát kvete šeřík, jehož podmanivá vůně k vám bude zvát snad i sousedy. Máte-li okna na slunném místě, zamiřte pro levandule, které sice vyžadují hodně sluníčka, ale jinak nejsou na údržbu nikterak náročné a za oknem vypadají božsky. Stopku ale nemusíte dávat ani sušenému lučnímu kvítí, které si buď můžete natrhat a následně sami doma usušit nebo jej naleznete například i  v obchodech pro kreativce, kde se prodávají již vázané kytice.

Vyhrajte si s vázami a květináči

Ani květiny samy o sobě ovšem nebudou vypadat tak letně, pokud si trochu nevyhrajete s dekorem váz a květináčů, které doma máte. Potřebovat k tomu budete tavnou pistoli, dekorace dle vlastní libosti a chcete-li celý kousek posunout ještě o kousek dál, pořiďte si barvy, které drží na skle. Těmi můžete stávající vázy přemalovat nebo si k ruce vezměte například starou láhev od vína, které jednoduše vylejete barvou a po zaschnutí ji využijte úplně stejně jako vázu. Hitem zdobících letních materiálů je však třeba i juta, lýkový provázek či nejrůznější mušličky. Fantazii se meze nekladou.

Pestrobarevné zdi? Proč ne!

Že už vás nebaví jednobarevné zdi? Tomu rozumíme a neexistuje lepší období, kdy je trochu oživit než právě léto. Nemusíte se však omezovat pouze na barvy, ale využít můžete i tapety či samolepky dělané přímo za tímto účelem. Skvěle se vyjímají tapet či samolepky s tropickými motivy. Umístěte je však na nejmenší zeď v místnosti či jen na její část, aby nebyl výsledný efekt přeplácaný. Pokud se chcete držet více při zemi, skvěle vypadá například kombinace bílé barvy s mořskou modrou, kterou můžete vymalovat například jen prostor kolem oken.

Letně laděné textilie

Nezapomínejte ani na textilie, které se na celkové atmosféře místnosti podílí víc, než byste si možná mysleli. Máte-li doma ještě tmavé závěsy či přehozy na pohovce,  vyměňte je za světlé pastelové. Ty celou místnost provzdušní a rozveselí. Jste-li navíc zdatní s šicím strojem, neotálejte a zkuste si doma ušít například potahy na ozdobné polštářky. Využít můžete i nejrůznějších dekoračních knoflíčků či stužek. Zkuste však jednotlivé potahy držet v podobném dekoru, ať vše působí sladěně.

Kam pro inspiraci?

Nevíte-li si rady, jak vše uspořádat a co všechno byste do interiéru chtěli zakomponovat, navštivte obchody s výtvarnými a kreativními potřebami Idea Creative, které se nachází v Berouně, v Plzni a na Kladně a kde najdete pestrou škálu všech možných doplňků, dekorací a pomůcek pro kreativní tvoření.

 

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: