Chronické záněty kůže patří mezi civilizační choroby. Příčinou často bývá toxická zátěž

Chronické záněty kůže patří mezi civilizační choroby. Příčinou často bývá toxická zátěž

vloženo do: ZDRAVÍ | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Přestože někteří lidé mají hypersenzitivitu kůže a sliznic danou geneticky, vrozené dispozice nejsou jedinou ani hlavní příčinou tohoto problému, a to přesto, že lékařská věda tuto odpověď nabízí často. Zásadní roli při vzniku atopického ekzému a dalších zánětlivých onemocnění kůže hrají toxiny, jež se v organismu hromadí a spouštějí v něm imunopatologické procesy. Jak je vyloučit z těla ven tak, aby nepříjemné ekzémy ustoupily? Jedno z řešení představuje metoda řízené vnitřní detoxikace.

Statistické údaje Státního zdravotního ústavu z uplynulých let odhalují znepokojivý trend. Zatímco v roce 1996 bylo v České republice diagnostikováno 17,1 % dětí s alergiemi, v roce 2006 se toto číslo zdvojnásobilo a dosáhlo na alarmujících 32 %. V případě atopického ekzému došlo v dětské populaci dokonce k trojnásobnému navýšení nově diagnostikovaných případů. Novější data stále potvrzují narůstající výskyt zánětlivých kožních problémů, tzv. dermatitid. Je vůbec možné, aby odpovědí na tyto nepříznivé statistiky byla pouze dědičnost? „Není možné, aby v tak krátké době došlo ke změnám v genetickém kódu. Ukazuje se, že zásadní význam tu má jiný, negenetický faktor – toxiny. Tyto škodlivé látky zaplavují organismus a brání ve správném fungování imunitního systému,“ vysvětluje Mgr. Marie Vilánková.

Klasický postup léčby řeší pouze akutní projevy

Standardní přístup moderní lékařské péče pracuje s účinnými léky a mastmi, ovšem má své limity. Podávání medikamentů s lékařsky účinnou látkou sice potlačuje nepříjemné příznaky, které kožní nemoce tohoto typu doprovázejí, ale nepátrají po příčině a člověka neléčí celostně. Jinými slovy, mohou pomoci s utlumením akutních příznaků, jako je například senná rýma, zarudnutí, otok či svědění, a ulevit tak od nepříjemností, jenže tím, že v těle potlačují a blokují imunitní reakce, se řeší pouze vnější projev nemoci. Čím dál větší skupina lidí proto raději volí jiné, šetrnější způsoby, jak se svých obtíží zbavit.

Alternativou je detoxikační medicína

Celostní medicína a detoxikace pomocí přírodních preparátů nabízí alternativní cestu, jak se bránit chronickým zánětům kůže. Jen v České republice se podle posledních údajů léčí nebo léčilo 0,8 milionu lidí s atopickým ekzémem, který se řadí na seznam kožních civilizačních chorob. Jak detoxikace pomocí rostlinných výluhů funguje, nám přiblížila Ing. Marika Kocurová z výrobce produktů čistě přírodní medicíny Joalis. „Metoda C.I.C. – řízené vnitřní očisty – dokáže objevit, které konkrétní toxiny se na přecitlivělé imunitě podílejí. Následně je pomáhá odvést z těla pryč, vylaďuje a zklidňuje imunitní systém a pomalu, šetrnou cestou, v těle postupně znovu nastavuje zdravé prostředí.“ Na chronické ekzémy, alergického i nealergického původu, účinkují kapky Joalis Ekzex. Obsahují komplex rostlinných výluhů na odstranění toxinů souvisejících se zánětem kůže. Nemusí se přitom jednat pouze o jedovaté látky přítomné přímo v kůži v podobě mikrobiálních ložisek, cizorodých bílkovin, glutenu a jiných. Toxiny mohou pocházet i ze vzdálených zdrojů.

Rostlinné a bylinné přípravky jsou lékaři doporučovány na podporu celkové léčby ekzému, pomáhají vyčistit kůži od negativních vlivů životního prostředí, harmonizují funkci nervového systému kůže a zmírňují alergickou reakci kůže.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: