Chronické poškození kůže má často původ v toxinech nahromaděných v těle

Chronické poškození kůže má často původ v toxinech nahromaděných v těle

vloženo do: ZDRAVÍ | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Atopický ekzém, dermatitidy, plísně, ekzémy, ale také třeba lupénka, akné nebo rosacea. Všechny tyto problémy kůže mají jedno společné – pro svůj chronický charakter se obtížně léčí a vyloučit jejich opětovné propuknutí je téměř nemožné. Zdaleka však nejde jen o nesprávné fungování pokožky, ačkoli právě tam jsou zánětlivé projevy nejviditelnější. Chronické kožní nemoci signalizují hlubší příčinu, jež často vězí v toxické zátěži organismu.

Vracející se zánětlivá onemocnění kůže dnes už směle můžeme zařadit na seznam civilizačních chorob. Vyskytují se hojně v průmyslově vyspělých zemích západního světa, přičemž první příznaky nemoci se ve stále narůstající míře objevují již v dětském nebo dospívajícím věku. U většiny pacientů problémy s různou intenzitou přetrvávají až do dospělosti. Zánět kůže může být alergického původu, jako je tomu v případě atopického ekzému, ale vyvolat jej mohou i jiné podněty, například infekce, iritace a mechanické dráždění, v případě lupénky autoimunitní zánět apod. Dědičnost jako příčina je na vině v malém procentu případů. Ve většině případů má poškození kůže toxickou příčinu. Znamená to, že se v příslušných orgánech a tkáních nahromadily škodlivé toxiny, které způsobují imunitní selhání. Tělo si již není schopno se škodlivinami poradit a vyloučit je přirozenými vylučovacími mechanismy.

Toxiny z vnějšího i vnitřního prostředí

„Na kožní buňky mohou působit exogenní toxiny, tedy toxiny z vnějšího prostředí. Může jít o chemické látky, kovy, nevhodné kosmetické, mycí a čisticí prostředky, textilní barviva, pesticidy, ale i vdechované toxiny z ovzduší. Rizikový je v tomto případě prach, smog nebo výpary z interiérů,“ vypočítává původce vleklých kožních onemocnění Mgr. Marie Vilánková. „Pak jsou tu ještě patogenní mikroorganismy a jejich toxiny, například Stafylococcus aureus, Candida apod. Potíže vznikají přemnožením těchto mikroorganismů v důsledku narušení zdravé mikrobiální mikroflóry. Nejčastěji se tak děje při užívání antibiotik nebo nadměrnou dezinfekcí,“ pokračuje Vilánková.

Přírodní detoxikační medicína

Obzvláště v jarním období jsou velmi populární rozličné detoxikační diety a očistné kúry. Měli bychom mít na paměti, že skutečná očista není krátkodobou záležitostí poplatnou módním trendům, ale jde o systematický, dlouhodobý proces, jehož výsledky se dostavují pomaleji a po uplynutí delší doby, zato však spolehlivě. Jakkoliv klasická medicína nabízí účinné způsoby zmírnění obtíží podáváním léků a léčivých přípravků, jsou to právě vleklé zdravotní potíže, kde narážíme na její limity. Přináší sice úlevu od bolesti, ale z dlouhodobého hlediska neřeší příčinu. Vhodným podpůrným programem ke klasické léčbě je přírodní detoxikace podle lékaře MUDr. Josefa Jonáše, propagátora alternativního přírodního lékařství a autora metody řízené a kontrolované metody očisty člověka.

„Systém řízené vnitřní očisty je postaven na důkladném vstupním vyšetření přístrojem Salvia, což je nutné pro úspěšné zacílení léčby a výběr vhodných preparátů. Jednotlivé preparáty se používají na očistu konkrétních orgánů a tkání od toxinů,“ vysvětluje princip přírodní detoxikace Marika Kocurová, marketingová manažerka výrobce čistě přírodních detoxikačních preparátů Joalis. „V případě vleklých kožních zánětů je potřeba zaměřit se na podporu činnosti lymfy a lymfatických cév. Lymfa dokáže odvádět toxiny ven z těla a je zodpovědná za řízení imunitních procesů,“ dodává Kocurová. K detoxikaci lymfy je přímo určen přípravek Lymfatex a také RespiDren, ovlivňující tok krve a lymfy.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: