Cestovní pojištění si můžete sjednat online, jak na to?

Cestovní pojištění si můžete sjednat online, jak na to?

vloženo do: ZDRAVÍ | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Vyrážíte co nevidět na dovolenou? Nezapomeňte si sjednat cestovní pojištění. V dnešní době tak lze učinit i online a během chvíle. Zvládnete to tedy klidně i cestou na letiště. Co všechno zahrnuje a kolik za něj zaplatíte?

 

Přestože se vám na cestách po Evropské unii v případě potřeby vždy dostane základního ošetření, ne vždy lze spoléhat na to, že za něj nic nezaplatíte. Evropský průkaz zdravotního pojištění vás totiž sice opravňuje ke zdravotní péči, ta však není vždy dostatečná a také bezplatná. Některé státy za ošetření vyžadují zaplatit alespoň spoluúčast. Nemluvě o scénářích, kdy by se vám na dovolené přihodilo něco závažnějšího.

 

Z toho důvodu je rozumné sjednat si cestovní pojištění, které je v současnosti pravděpodobně nejsnáze dostupným pojišťovnickým produktem. Nabízí ho banky, pojišťovny a dokonce i internetové srovnávače, které vám jej i zprostředkují. Tuto službu nabízí také srovnávací portál porovnej24.cz, kde je možné na pár kliků zjistit všechny dostupné nabídky a následně se i pojistit. Jak celý proces probíhá?

 

Nejprve je potřeba v kalkulačce cestovního pojištění zadat údaje o plánované cestě a o pojišťovaných osobách. V tomto kroku není třeba zadávat žádné podrobnosti, pro výpočet jednotlivých nabídek cestovního pojištění je důležitý jen věk pojišťovaných osob, datum odjezdu a příjezdu, cílová země a zda se jedná o turistickou nebo pracovní návštěvu. Následně se vám zobrazí seznam dostupných cestovních pojištění. Výběr můžete ještě zúžit zakliknutím dalších údajů, jako je připojištění nebo sportovní činností. Novinkou, kterou nyní pojišťovny nabízí, je také připojištění COVID-19, kdy pojišťovna hradí náklady na lékařskou péči, náhradní ubytování při karanténě a dopravu po jejím ukončení.

 

Jakmile si vyberete cestovní pojištění, které vám vyhovuje jak krytím, tak cenou, je třeba zadat dodatečné osobní údaje o pojišťovaných osobách, na základě kterých bude zhotovena pojistná smlouva. Poté stačí pojištění již jen zaplatit. Pokud jej sjednáváte na poslední chvíli, nezapomeňte zvolit způsob platby platební kartou. V platnost pojištění totiž vchází, pokud je řádně zaplaceno v termínu.

 

Obratem je vám poté na uvedený e-mail zaslána pojistná smlouva a asistenční karta, kterou doporučujeme pro budoucí potřeby vytisknout a zároveň k ní mít přístup i v elektronické podobě. Na číslo uvedené na kartičce se poté můžete obrátit v případě, že dojde k pojistné události. To, na co jste pojištěni, vybírejte pečlivě. Pokud například letíte letadlem, doporučujeme připojištění zavazadel. Budete-li provozovat nějaké sporty, neuškodí připojištění na rizikové sporty. A jestli plánujete do cílové destinace dojet autem, nezapomeňte na speciální připojištění vozidla, díky kterému budete mít zajištěnou opravu, odtah a v případě potřeby náhradní dopravu pro návrat nebo pokračování v cestě. Všechna připojištění však ovlivňují výslednou cenu, stejně tak rozsah krytí. Výrazně ušetříte právě sjednáním na srovnávacích portálech, které mohou svým klientům poskytnout nemalé slevy. Pojištění do jedné z okolních zemí vás tak může vyjít na pár korun denně.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: