Cestovní pojištění by vám nemělo chybět při žádné cestě do zahraničí

Cestovní pojištění by vám nemělo chybět při žádné cestě do zahraničí

vloženo do: VZTAHY | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Bez cestovního pojištění s dostatečnými limity vás banální nehoda na dovolené v cizině může finančně zruinovat na dlouhou dobu. Jen pro zajímavost, desetiminutový let vrtulníkem v Rakousku stojí zhruba tři tisíce euro. Srovnejte si toto krytí s náklady ve výši několika stokorun, na kolik vás vyjde běžné pojištění na cesty. Navíc si ho můžete snadno a rychle sjednat i přes internet během pěti minut – třeba na mobilu během cesty na letiště.

Cestovní pojištění se skládá z několika dílčích pojištění, která dohromady tvoří komplexní pojistnou ochranu na cestách. Pojištění léčebných výloh je základním pojištěním, které se vztahuje na úraz či onemocnění a z toho plynoucí náklady na zdravotní péči. „Pojištění léčebných výloh hradí veškeré náklady na ošetření, hospitalizaci, transport do nemocnice a v určitých případech i transport zpět do vlasti. Nevyplatí se na něm příliš šetřit, neboť za relativně málo peněz si můžete sjednat cestovní pojistku s limity v řádu milionů korun, což už je dostatečná částka na to, abyste mohli cestovat v klidu a bez starostí,“ radí Aleš Rothbarth, expert na komerční pojištění z online vyhledávače a srovnávače cen Klik.cz.

Právě srovnání cen u cestovního pojištění by mělo být pro každého prvním krokem. Každá pojišťovna má svůj vlastní ceník a porovnání vás nestojí nic, jen pár minut navíc. Cestovní pojištění do zahraničí tak získáte mnohem výhodněji. Ceny jsou v porovnání se sjednáváním na pobočce až o polovinu nižší, v průměru vás pojistka vyjde od 11 Kč za den.

Asistenční služby vám pomohou s řešením krizové situace

Každé pojištění na cesty také obsahuje asistenční služby. „Linku pro asistenční služby byste měli volat vždy, když se vám něco stane. Nejenže se vám dostane pomoci ve vašem rodném jazyce v každou denní i noční hodinu, ale i následné vyřízení pojistné události bude snadnější, neboť dostanete ihned přesné instrukce, jak postupovat a kam jít. Asistenční služba vám pomůže vyřídit veškeré náležitosti s příslušným lékařským zařízením,“ radí Rothbarth.

Druhým nejdůležitějším pojištěním je pojištění odpovědnosti. To se vám bude hodit, pokud někomu způsobíte škodu, ať už na zdraví, nebo na majetku. Typickým příkladem je srážka na sjezdovce, při které někoho zraníte, nebo poškození cizí lodi při vyjížďce na vodním skútru. Za několik desetikorun na týden si můžete pojistit škody v řádu až milionu korun.

Pojištění na cesty last minute

Pojištění na cesty si můžete sjednat i na poslední chvíli, třeba cestou na letiště. Nezapomeňte ale, že pojistka je aktivní až v momentě, kdy dojde k uhrazení pojistné částky. Je tedy nutné, aby bylo pojištění zaplaceno před započetím vaší cesty. Při sjednání cestovního pojištění online nemusíte nic podepisovat. Obratem dostanete veškeré podklady včetně asistenční kartičky do e-mailu, takže můžete ihned vyrazit.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: