Cestovat budeme pravděpodobně méně i toto léto. Kde si najít jinou zábavu?

Cestovat budeme pravděpodobně méně i toto léto. Kde si najít jinou zábavu?

vloženo do: STYL | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Léto bez dovolené v zahraničí si mnoho z nás ani nedovede představit. Již v loňském roce jsme však zažili poněkud netradiční letní měsíce a zatím to vypadá, že letos bude situace dost podobná. Není ale potřeba zoufat. I Česká republika má co nabídnout a věřte, že při troše snahy najdete způsob, jak se zabavit i doma.

Výlety do přírody

Pojem výlet do přírody může někomu znít možná trochu fádně, skrývá v sobě však netušené možnosti. Jak jsme se ovšem přesvědčili již během uplynulé sezony, české turistické cíle se lehce promění z poklidných míst v rušné křižovatky a davy turistů nejsou to pravé ořechové. Proto až budete plánovat jarní a letní výlety s rodinou nebo přáteli, zapomeňte na tipy průvodců. Ty vás v drtivé většině nasměrují tam, kde budou další desítky či stovky lidí. Místo toho si vezměte online mapu České republiky, kde jsou vyznačené turistické trasy a naplánujte si pěší okruh dle vašich možností. Nám se osvědčilo jednoduše zacílit na jakoukoli zalesněnou plochu a v ní si nalézt trasu. A že vás na konci nebude čekat hrad, zřícenina či rozhledna? To není vždy na škodu. Garantujeme vám, že když budete mít oči dokořán, uvidíte přírodní poklady, o kterých jste ani nevěděli, že je v Čechách máme.

Tip: Pokud s sebou na výlet berete vaši ratolest a bojíte se toho, že se bude cestou nudit, připravte na výlet různé poznávací hry, které se hodí do dané lokality. S dítětem se můžete snažit identifikovat nejrůznější rostliny nebo zvířectvo.

Domácí oáza klidu

Pokud máte k dispozici zahradu nebo jiný venkovní prostor, do kterého můžete bez obav zasáhnout, máte napůl vyhráno. Je však důležité si zahradu přizpůsobit tak, abyste tam byli schopni trávit větší množství času. Nabízí se samozřejmě venkovní bazén nebo nafukovací vířivka, kterou lze umístit prakticky kamkoli a kterou oceníte i na podzim a na jaře. Navíc se nejedná o tak velkou investici a výhodou nadzemních bazénů je jejich snadná údržba a jednoduchá demontáž na zimu. Bazény i vířivky za skvělou cenu prodává e-shop Hawaj.cz, kde nyní navíc probíhá rozsáhlý výprodej.

Cyklotoulky

Patříte-li mezi nadšené cyklisty nebo jste se teprve nedávno rozhodli, že si kolo pořídíte, máte o program na sezonu vystaráno. Stačí si jen najít vhodné cyklistické trasy a vydat se za krásami České republiky. A pokud chcete toto hobby posunout dál a nudí vás klasické vyjížďky, zkuste si naplánovat několikadenní cyklo výlet s přespáním venku pod širákem. Budete tomu muset lehce přizpůsobit trasu, abyste spali v místech, kde je to povoleno, ale rozhodně se nebudete nudit.

Najděte si nové koníčky

Pokud vás už teď děsí to, že si jen tak nezaletíte na prodloužený víkend a dopředu se obáváte toho, jak budete teplé měsíce trávit, porozhlédněte se po novém koníčku, který byste mohli provozovat. Výše jsme zmínili pěší turistiku a cyklistiku, můžete se však zaměřit na cokoli, co vás zajímá. Letní sezona například přímo vybízí k nejrůznějším kulinářským činnostem nebo ke kreativní tvorbě. Důležité je nepanikařit a najít si pozitivní úhel pohledu i na něčem, co se již nějakou dobu zdá být jen negativní.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: