Ceny za pojištění domácnosti nyní klesají. Proč se ho vyplatí sjednat?

Ceny za pojištění domácnosti nyní klesají. Proč se ho vyplatí sjednat?

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

 

Pojištění domácnosti nevyužijete jen v případě, kdy vás soused vytopí nebo vás během dovolené vykradou. Tato pojistka umí pomoci i v mnoha dalších situacích, které sice nejsou katastrofou, ale přesto umí znepříjemnit život – třeba když vám náhle odejde pračka nebo si zabouchnete klíče. Přečtěte si, před čím vším vás pojištění domácnosti ochrání a jak ho získat za výhodnou cenu. Jak říká expert ze společnosti Klik.cz Aleš Rothbarth, ceny pojištění domácnosti na rozdíl od cen autopojištění spíše klesají, při sjednání nové pojistky tak výrazně ušetříte nebo získáte za stejné peníze vyšší krytí.

Vlastníte-li nemovitost, ať už je to byt či dům, pojištění domácnosti i nemovitosti se vám rozhodně vyplatí. V případě, že žijete jen v pronájmu, zvažte alespoň pojištění domácnosti, které chrání vaše osobní věci. Vztahuje se na vybavení bytu nebo domu a běžně zahrnuje nábytek, elektrospotřebiče, televize, rádia, knihy, oblečení, sportovní potřeby, ceniny, šperky, klenoty a další věci, které si v pojistných podmínkách určíte. Vytopení souseda, vloupání, zkrat elektronických zařízení, živelní pohromy nebo jiné poškození vašeho domova – to jsou situace, kdy běžně počítáme s náhradou škody od pojišťovny. To ale není všechno.

„Mnozí lidé jsou překvapeni, že pojištění domácnosti dnes dokáže pomoci s rychlým řešením běžných nepříjemných situací. Známe to všichni – když se to nejméně hodí, rozbije se vám kotel nebo vám odejde pračka. Cena za rychlý zásah odborníka se může šplhat i do vyšších tisíců nebo dokonce desetitisíců korun, nemluvě o dostupnosti kvalitních řemeslníků, kterých je dlouhodobý nedostatek a v důsledku toho jsou neúnosně dlouhé i čekací lhůty. Součástí některých pojištění domácnosti jsou i tzv. asistenční služby. Díky nim získáte včasnou pomoc  v havarijních situacích, kdy nejste schopni problém vyřešit vlastními silami. Typicky může jít o prasklé trubky, spálené pojistky, poruchu domácích spotřebičů nebo zabouchnutí klíčů,“ vysvětluje Aleš Rothbarth, expert na pojištění společnosti Klik.cz, která se zabývá srovnáváním nabídek na trhu s pojištěním. Během dvou minut tak získáte přehled o nabídkách pojištění přehledně a na jednom místě z pohodlí domova.

Nejvhodnější doba na sjednání pojištění domácnost je právě teď

Ceny pojištění domácnosti a nemovitosti, na rozdíl od cen autopojištění, spíše klesají a sjednáte-li si novou pojistku, pravděpodobně výrazně ušetříte nebo dostanete lepší pojistku za stejnou cenu. „Pojištění domácnosti si nyní můžete sjednat online, aniž byste museli někam chodit. Po vyplnění tří základních údajů o vaší domácnosti dostanete přehledně seřazené nabídky pojišťoven. V případě zájmu obdržíte smlouvu a veškerou dokumentaci na e-mail. Smlouvu nemusíte podepisovat ani zasílat zpět. Akceptujete ji tím, že ji zaplatíte. Tento způsob uzavírání smluv se nazývá uzavření smlouvy na dálku a upravuje jej občanský zákoník,“ vysvětluje Rothbarth.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: