Čeká vás stěhování? Poradíme vám vychytávky, které vám celý proces usnadní!

Čeká vás stěhování? Poradíme vám vychytávky, které vám celý proces usnadní!

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Stěhování nemusí vždy nutně znamenat noční můru. Vše, co je k celému procesu potřeba, je pouze čas a organizace. Ostatní už vyplyne samo. Na co se před stěhováním zaměřit?

Nenechávejte přípravy na poslední chvíli

Víte-li, že budete zanedlouho měnit adresu, je dobré se dopředu připravit a nenechávat vše na poslední chvíli. To se sice zdá jako něco naprosto samozřejmého, byli byste však překvapeni, kolik detailů lze nedomyslet. Stěhovací firmu doporučujeme obstarat s alespoň dvoutýdenním předstihem a totéž platí o objednání všech možných krabic a obalů, které můžete potřebovat. Myslete jak na krabice na oblečení, knihy a další věci, tak na bublinkové fólie, které ochrání například porcelán po babičce. Nechcete-li u každého kusu nábytku přijít o rohy, myslete i na ochranné hrany. Ty jsou spolu s dalšími možnými obaly k dostání například na e-shopu Paketo.cz.

Organizujte

Při samotném balícím aktu je dobrá špetka organizační schopnosti. Knihy dávejte ke knihám, oblečení k oblečení, důležité materiály a smlouvy k ostatním papírům mapujícím váš život, apod. Každou krabici nezapomeňte řádně označit, nechcete-li v nových prostorech strávit týden pobíháním od krabice ke krabici a hledáním toho, co právě potřebujete. Vybalování je navíc proces na několik dnů, připravte si tedy také zavazadlo, ve kterém budete mít věci potřebné k normálnímu životu. 

Stěhování je zároveň výtečnou příležitostí, jak se zbavit věcí starých a nepotřebných. Nebuďte nostalgičtí a bez rozpaků vyhoďte či darujte cokoli, co nepoužíváte či jste ani nevěděli, že vůbec ještě máte. Pokud vám to čas dovolí, zkuste svůj majetek roztřídit již o něco dříve a nabídnout jej za symbolickou cenu známým a přátelům. Když nic jiného, třeba vám takto pár korun připluje do rodinného rozpočtu a jak je známo, halíře dělají talíře.

Kam s drobnostmi?

Drobnosti, jako jsou šperky, sponky nebo šroubky, mají největší tendence se někde zapomenout. K jejich přepravě využijte malých krabiček, u kterých nehrozí, že se vám kdeco zakutálí nebo zamotá. Co se však týče šroubků z různých poliček a skříní, řádně si je poznačte a nespoléhejte se, že přesně budete vědět, co kam patří.

Nikam nespěchejte

Pokud chcete stihnout vše během víkendu, až na to přijde, budete trochu zklamaní a mrzutí. Stěhování, od přípravy, balení až po úklid a třídění v novém, si žádá alespoň pět dnů. Tedy pokud se z toho nechcete zbláznit. Jde-li to, vezměte si dovolenou. Jakmile totiž vše nezvládnete najednou a bez přerušení, varianta, že nebude vybaleno ještě ani měsíc poté, je více než reálná.

 

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: