Čeká vás obměna šatníku a další náklady před zimou? Poradíme vám, jak se s nimi vypořádat.

Čeká vás obměna šatníku a další náklady před zimou? Poradíme vám, jak se s nimi vypořádat.

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Zima se se svými mnoha nepříjemnostmi již pomalu, ale jistě blíží, a my tak před sebou máme vidinu několika sychravých a promrzlých měsíců. A jelikož běžný život každého z nás vyžaduje každodenní pobyt na čerstvém vzduchu a bohužel nezahrnuje pouhé vysedávání u kamen, obměna za zimní šatník je více než žádoucí. 

Jak vybrat kvalitní zimní oblečení

Nejčastější chybou při tvoření zimního šatníku je to, že nedostatečně dbáme na kvalitu kupovaného oblečení. Klasická konfekce totiž často nabízí módní a líbivé kousky, které však nezahřejí ani na podzim, natož v situacích, kdy jde teplota hluboko pod nulu. Do kvalitní zimního oblečení je prostě třeba investovat. Tato investice se nám však v sychravém a mrazivém počasí několikanásobně vrátí.

U bund a kabátů bychom měli hledět na dva základní parametry, a těmi jsou nepromokavost a prodyšnost. Nepromokavost je udávána vodním sloupcem v milimetrech. Pro běžné nošení stačí hodnota mezi 3000 až 5000 milimetry. Prodyšnost je u zimní bundy zase důležitá z toho důvodu, aby zabránila přehřátí organismu, zajistila odvod potu a tím bránila riziku nachlazení. Dalším zásadním kouskem zimního šatníku jsou kvalitní boty. U těch zimních by z hlediska materiálu měla jednoznačně převládat kůže a podrážka by měla být bytelná a uzpůsobená proti nárazu. Vybírejte boty o cca půl čísla větší, aby tak vznikl mezi botou a nohou prostor na tepelnou izolaci. Vhod může v obzvláště lezavých dnech přijít také funkční oblečení, investici do něj tedy zvažte. Celkové výdaje za zimní šatník se tak mohou vyšplhat na 10.000 Kč, a to hovoříme pouze o oblečení na běžné nošení. Jste-li milovníky zimních sportů, jistě víte, že kvalitní oblečení na hory vyjde i klidně na trojnásobek. S těmito výdaji je tedy třeba počítat. Pozitivní zprávou však je, že s nimi nemusíme počítat každý rok, kvalitní oblečení totiž pár zimních sezon vydrží.

Jak obměnu šatníku financovat

Pokud je ovšem tato sezonou tou, kdy budete muset sáhnout do úspor, bude možná zapotřebí omezit následující výdaje a trochu se uskromnit. Nakupovat můžete také v outletech, které nabízí loňské kolekce kvalitního oblečení za relativně nízké ceny. Nebo můžete využít službu Ferbuy, která mj. umožňuje i koupi na splátky. Podmínkou jest, aby daný e-shop, přes který budete oblečení kupovat, s FerBuy spolupracoval. Tento trend v online nákupech se však pomalu, ale jistě rozrůstá, a tak nyní najdeme přes 100 e-shopů, které tuto službu podporují. Přijde-li vám nákup oblečení na splátky zbytečný, využít můžete i druhý způsob uplatnění FerBuy výhody, a to možnost zaplatit až 14 dnů po tom, co vám zboží domů dorazí. Tento způsob může přijít vhod zejména ve chvílích, kdy již udeřily kruté mrazy bez ohledu na to, že výplata dorazí až za týden.

Další nečekané náklady spojené se zimou, jako je i koupě zimních pneumatik či investice do topného materiálu na nadcházejících pár měsíců, lze také řešit krátkodobou mikropůjčkou, která je pro nové zákazníky Ferratum v případě splacení do 30 dnů zcela zdarma.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: