Budoucnost je nejistá. Pojistěte sebe i potomky nemovitostí

Budoucnost je nejistá. Pojistěte sebe i potomky nemovitostí

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Rodiče se vždy snaží dát svým dětem do života solidní kapitál, který jim zajistí alespoň základní existenci. Jistá střecha nad hlavou je dobrým způsobem, jak myslet na své potomky. Až dospějí k samostatnosti, byt či dům pro ně bude dobrým startem do života, který jim umožní vyhnout se dlouhodobě nevýhodným pronájmům, případně velkým finančním závazkům v podobě hypotéky. Koupit nemovitost se dokonce jako forma zabezpečení vyplatí více než spořicí účty či penzijní připojištění.

Smyslem odvodů zákonného sociálního pojištění je, abychom byli na stáří od státu zabezpečeni pravidelnými výplatami důchodu. Jenže bude mít stát za dvě až tři dekády tolik prostředků, abychom měli všichni slušný důchod a prožili zbytek života důstojně? Těžko předpovídat, avšak lepší je nespoléhat se na to a na důchod se připravit z vlastních prostředků. Jedním z nejzajímavějších způsobů je koupit si byt jako investici.

Kdy je vhodné pomýšlet na investici do nemovitosti

Představme si modelovou situaci. Jste v produktivním věku, máte stabilní pozici v solidní společnosti, vaše děti chodí do školky a do školy a vy vyděláváte slušné peníze na to, abyste mohli sobě i rodině zajistit slušný životní standard. S celou rodinou bydlíte ve svém bytě a máte našetřeno. Napadne vás myšlenka na stáří – bude stát schopný mě zabezpečit? Lepší je nesedět s rukama založenýma v klíně a přičinit se o spokojené dožití vlastními silami. Nabízí se několik možností. Spoření, penzijní připojištění, akcie, fondy nebo investice do zlata. Částka vyplácená ze spoření však nebude závratná a akcie, fondy a drahé kovy nejsou vhodné pro laiky, kteří se v investicích neorientují. Zajímavým způsobem, jak si spořit na důchod, je koupě investiční nemovitosti. Ta vám může generovat solidní příjem už nyní, a navíc získáte něco, co bude mít nezpochybnitelnou, hmatatelnou hodnotu i za dvacet let.

„Investice do nemovitostí s sebou nesou nízké riziko a naopak výborný poměr návratnosti investice a investičního rizika. Propady trhu s nemovitostmi jsou mnohem méně obvyklé než propady trhu finančního v případě akcií nebo komoditního v případě zlata. I v největších krizích musejí lidé někde bydlet, zatímco akcií a komodit se zbavují,“ vysvětluje výhody investičních nemovitostí Josef Lebeda, spolumajitel internetové realitní služby Bydlimesnadno.cz. „Ze srovnání výnosnosti investic do nemovitostí se spořicími účty a penzijním připojištěním vyplývá, že nejvíce se vyplatí právě provoz investičních nemovitostí. Pokud vyberete správnou nemovitost a budete ji efektivně spravovat, výnos je průměrně 9,7 % ročně. Spořicí účty mají přitom výnos průměrně 0,2 % ročně a co se týče penzijního připojištění, výnos starých penzijních připojištění byl za rok 2017 0,7 % a výnos za nové účastnické fondy platné od roku 2013 byl za rok 2017 2%,“ pokračuje Lebeda.

Jak se pojistiti proti rizikům nákupu

„Rizika spojená s nákupem nemovitosti jsou relativně malá, podmínkou ovšem je bezpečná a výhodná koupě lukrativní nemovitosti. Chcete-li si být jisti, že koupíte nemovitost za nejlepší cenu při zachování výběru ze všech dostupných nemovitostí na trhu, vyhledejte pomoc realitního profesionála. Vyvarujete se tak toho, že koupíte byt či dům se skrytými technickými či právním vadami, a nestanete se obětí neseriózního jednání realitních makléřů,“ radí Lebeda. Realitní společnosti mají dlouholeté zkušenosti v oblasti nákupu a prodeje realit, disponují bohatým know-how a pomůže vám uskutečnit nákup vybrané nemovitosti bez rizik a skrytých hrozeb. Nemovitosti jsou také v neposlední řadě vysoce likvidní. Jsou v první řadě bydlením, po kterém je velmi stabilní poptávka. Není proto problém nemovitost zpeněžit, kdykoliv je potřeba.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: