Bezpečný a bezproblémový nákup nemovitosti. Dejte si pozor na časté chyby laických investorů

Bezpečný a bezproblémový nákup nemovitosti. Dejte si pozor na časté chyby laických investorů

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Koupě nemovitosti je zdlouhavý a komplikovaný proces. Obdobnou transakci nerealizujeme každý den, už jen proto, že jde o velkou investici. Čím větší objem peněz je ve hře, tím více můžete prohrát, když si nedáte pozor na potenciální nástrahy. Nepodceňte žádný z klíčových momentů této transakce, buďte připraveni a převezměte zjišťovací iniciativu. Chcete-li však mít úplnou jistotu, že se vám podaří správně investovat, obraťte se na nezávislé profesionály.

Investovat peníze lze několika způsoby – do akcií, cenných papírů, zlata, diamantů, pozemků… I když je v dnešní době mnoho komodit, do kterých je možné investovat, ne všechny jsou v konečném důsledku výdělečné. Koupě nemovitosti za účelem pronájmu zůstává přes všechny investiční trendy dlouhodobě nejbezpečnějším a téměř bezrizikovým způsobem uložení a zhodnocení peněz.

Co už však nemálo potenciálních rizik skrývá, je samotná koupě. Chybným rozhodnutím můžete řádově prodělat až stovky tisíc korun, stačí k tomu jen okamžik. Ke kvalifikovanému posouzení investiční nabídky je třeba znalost aktuální situace a vývoje na trhu s realitami, maximální časová flexibilita při vyhledávání na inzertních portálech a v aukcích, spolehlivá orientace v právních záležitostech a schopnost důkladně posoudit technický stav nemovitosti, stejně jako při prohlídce odborně porovnat udanou hodnotu s cenou skutečnou. V praxi jde o velkou zodpovědnost na jednoho člověka, v naprosté většině případů laika, kterému k učinění tak zásadních rozhodnutí chybí klíčové kompetence a zkušenosti. Zvolení šikovné investiční strategie a především výběr správné nemovitosti je klíčovou podmínkou výhodné koupě a její výnosnosti.

Koupi nemovitosti provází řada nástrah, buďte připraveni

„V zásadě jde o to, zvolit výhodnou investiční strategii. Ta spočívá ve výběru a následném nákupu levného bytu či domu, který se podaří výhodně pronajmout a jehož cena do budoucna poroste. Splníte-li všechny tyto podmínky, vlastnictví nemovitosti vám může vynést i 7 % p. a.,“ říká David Novotný, majitel a jednatel realitní společnosti Bohemian Estates International, která působí jako nezávislý poradce a profesionál ve všech fázích investičního cyklu – od výběru vhodného objektu ke koupi přes jeho nákup a správu až k eventuálnímu prodeji. „Nákup nemovitosti i její následný provoz přináší mnohá rizika. Mezi nejčastější patří jednání s neseriózními realitními makléři, skryté právní a technické vady nemovitosti či jen nedostatečná informovanost a chybějící zkušenosti, které jsou potřeba pro bezproblémový nákup,“ pokračuje Novotný. Otázkou také zůstává, jak se dostat k zajímavé investiční příležitosti. Jedním způsobem je trávit hodiny a dny sledováním inzertních portálů a doufat, že se k zajímavé nabídce namanete ve správnou chvíli. Druhým je využití služeb nestranného realitního profesionála, který je schopen zajistit investiční nabídku podle individuálních představ.

Mnoho nezkušených investorů zapomíná, že dobrým nákupem starost o nemovitost nekončí. Je pouze jedním článkem celého investičního řetězce. Samotná správa nemovitosti je neméně důležitá, protože bez případné rekonstrukce, obsazení jednotky spolehlivými nájemníky a pravidelné údržby se nemovitost sama nezhodnotí. I službu efektivní správy nemovitosti můžete poptat u nezávislého realitního profesionála a mít o vše pečlivě postaráno bez starostí a potenciálních rizik.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: