Autodráhy pro děti stále patří mezi nejvděčnější hračky

Autodráhy pro děti stále patří mezi nejvděčnější hračky

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

I přes všechny moderní hračky a rozmach digitálních technologií patří autodráhy i vláčkodráhy mezi osvědčené způsoby, jak malé holky i kluky zabavit na dlouhé hodiny. Dětské dráhy totiž umí vykouzlit úsměv na tváři nejen automobilovým závodníkům. Kdysi byl k dostání jeden druh, dnes už je naštěstí nabídka tak neobyčejně široká, že si každý rodič a dítě může vybrat tu pravou.

Pokud je nějaká hračka, která by rozhodně neměla chybět v dětském pokojíku každého dítěte, pak je to autodráha. Po autíčkách a panenkách je to jedna z nejoblíbenějších hraček, s kterou si budou děti hrát celé roky. A možná jim nadšení pro závodění vydrží až do dospělosti! Rozlišujeme mezi mechanickými a elektrickými autodráhami. Mechanické se hodí pro menší dítě a mohou být zcela bez pohonu nebo třeba jen s autíčkem na baterie. Autíčko a dráha nejsou elektronicky spojeny. Tyto dráhy se hodí už od 1. roku, nestojí příliš peněz, mají dlouhou životnost a nemívají žádné poruchy. K dispozici je mnoho různých modelů – ať už vyberete jakýkoli, uděláte tím dobrou věc pro rozvoj motoriky a kreativity dítěte.

Naopak u elektrických drah přiléhá autíčko k dráze přes kontakt. Napájení je přímo v dráze  a auta se ovládají dálkově, takže je to ideální pro závodění. Tyto autodráhy podporují soustředění, zručnost, pohotovost a soutěživého ducha. K dostání jsou variabilní sety s množstvím doplňků a příslušenství pro fantastickou zábavu a adrenalin ze hry. Závodní dráhy jsou vhodné pro děti zhruba od šesti let.

A jaký je rozdíl mezi analogovou a digitální elektrickou autodráhou? V analogových dráhách mají auta určenou vodicí lištu a nemohou ji opustit. Pohon auta zajišťuje samotná dráha a k opuštění jízdního pruhu slouží díly křížení. Naopak u digitální dráhy mohou auta přejíždět z dráhy do dráhy po speciálních dílech – jízdní stopa je libovolná. Dráha se ovládá bezdrátově, je možné ji propojit s chytrým zařízením. Dráha je pořád pod napětím a autíčko se rozjede až po stisknutí ovladače.

V nabídce e-shopu Hawaj.sk najdete autodráhy nejen pro děti, ale také pro dospělé. Tou nejznámější je samozřejmě autodráha Carrera, která je známá po celém světě. Najdete tam také analogové autodráhy Carrera GO a Carrera Revolution, digitální autodráhy Carrera, kde můžete přecházet z dráhy do dráhy, tankovat benzín, připojit počítač a mnoho dalšího. Všechny autodráhy můžete rozšiřovat a doplňovat, takže se nemusíte bát, že by vás a vaše děti autodráha začala nudit.

Podle čeho autodráhu vybírat

Tu nejlepší autodráhu nejlépe vyberete podle věku dítěte, délky i počtu aut. Jednoduché autodráhy jsou doporučené už od 1. roku, pro starší děti jsou k dispozici propracovanější modely. Optimální délka autodráhy pro závod je alespoň pět metrů. Co se týče počtu aut, ideálně vybírejte tu od dvou kusů, ale další vozidla je možné dokoupit jako rozšíření v rámci příslušenství pro jednotlivé modely. Podle toho, co má vaše dítě rádo, pak vybírejte i samotnou sestavu, kde můžete vybírat z počtu a délky rovinek, zatáček, loopingu atd. Důležitým doplňkem pro závody je také počitadlo kol.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: