6 tipů, které účinně posilují imunitní systém

6 tipů, které účinně posilují imunitní systém

vloženo do: ZDRAVÍ | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Bojíte se, že strávíte vánoční svátky přikovaní v posteli s chřipkou? Posílení imunitního systému je nejúčinnějším způsobem, jak s bacily bojovat. Řekneme vám, jak na to.

Dodržování pitného režimu

Pití čisté vody napomáhá přirozené detoxikaci organismu, a tak není radno zapomínat na dodržování pitného režimu. Doporučený denní příjem tekutin je přibližně 0,5 litru na 15 kg hmotnosti za běžných podmínek. Potřeba tekutin však závisí i na složení stravy či tělesné aktivitě. Zároveň doporučujeme vyhýbat se slazeným limonádám, většímu množství alkoholu, kávu konzumovat bez mléka a bez cukru v malém množství.

Systémová enzymoterapie

Užitečnými pomocníky v boji s oslabenou imunitou jsou také léky systémové enzymoterapie. Některé enzymy v našem těle totiž modulují a řídí správné fungování imunity, dokáží ji nastartovat a zvýšit její obranyschopnost a ve správný okamžik zase dovedou její aktivitu utlumit. Jestliže je ale naše imunita oslabena, lze činnost enzymů podpořit tím, že obdobné enzymy dodáme zvenčí. K tomu slouží nejznámější enzymový lék Wobenzym, který je na trhu už více jak 40 let. Kromě pozitivních účinků na poruchy imunity totiž pomáhá i při léčbě nejrůznějších zánětů a otoků. Účinnost Wobenzymu je taktéž prokázána v řadě studií, jak v České republice, tak v zahraničí. Lék Wobenzym lze koupit v lékárnách a je k dostání v baleních 40, 200 nebo 800 tablet.

Omezení stresových situací

To, že dlouhodobý stres negativně ovlivňuje imunitní systém a napomáhá rozvinutí menších i závažnějších nemocí, není v dnešní době žádným tajemstvím. Přesto se někdy zdá až nemožné se stresovým situacím vyhnout. Ono to ale jde. Je ovšem třeba trochu změnit přístup k životu. Základem je totiž dostatek odpočinku, umět říkat ne a dělání jen toho, co nás činí šťastnými.

Aktivní způsob života

Přestože se vám v mrazivém počasí pravděpodobně nechce, zrovna nyní je pohyb mnohem více důležitý než například v létě. Nevyhýbejte se proto procházkám v přírodě a zkuste ve svém okolí najít skupinové lekce cvičení.  Bude-li vaše tělo v dobré kondici, podstatně se zlepší i váš imunitní systém.

Otužování

Díky otužování tělo lépe snáší teplotní výkyvy, a my tak bez problému zvládáme přechody ze zimy do tepla. Některé studie zároveň ukázaly, že lidé, kteří se pravidelně otužují, mají vyšší obsah bílých krvinek, které pomáhají v boji proti bakteriím. Otužování má ale příznivý vliv na celý organismus, je dobrou prevencí a pomáhá při alergiích, vředových nemocích, některých nervových onemocněních a při bolestech zad. Otužovat se lze vodou či vzduchem a vždy je nutné brát ohledy na věk a fyzickou zdatnost. Nejpříjemnějším způsobem otužováním je poté pravděpodobně saunování, které by mělo být prováděno alespoň jednou týdně, a to zejména v době vyššího výskytu nemocí.

Dostatek vitaminů

Příjem vitaminů a stopových prvků je pro tělo nesmírně důležitý. Imunitnímu systému nejvíce prospívá ovoce obsahující vitamin C, ořechy, luštěniny, listová zelenina, česnek, kysané mléčné výrobky a maso. Příjem vitaminů lze podpořit i doplňky stravy, nelze se na ně však spoléhat. Pokuste se tedy mít svůj jídelníček co nejpestřejší a vyhněte se chemicky zpracovaným potravinám. Využijte také léku Wobenzym k rychlejšímu uzdravení. První dávku konzultujte s ošetřujícím lékařem, doporučuje se dávkování 2x denně 7 dražé po dobu nejméně 7 dní, neurčí-li lékař jinak.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: