Zásadní tipy, které vám pomohou dostat se přes rozchod

Zásadní tipy, které vám pomohou dostat se přes rozchod

vloženo do: VZTAHY | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Rozchod je věc nechutná. Stojí nás spoustu sil a energie a kolikrát není snadné vypořádat se s následky, které nezmizí ani pod náporem obří porce zmrzliny, a to i přesto, že nám ostatní tvrdí, jak zrovna tohle zabírá. Co tedy zabírá ve skutečnosti?

Filmy tipu Deník Bridget Jones, kde se zkroušená hlavní hrdinka válí na gauči v příšerné spodním prádlem a vytahaném svetru po babičce, zatímco pojídá zmrzlinu se šlehačkou, patří mezi druhy inspirace, kterou bychom si ve fázi rozchodu neměli brát k srdci. Nezáleží na tom, kolik alkoholu vypijete, kolik sníte tabulek čokolády a nezáleží ani na tom, kolik romantických komedií zhlédnete. Trpět bude s kocovinou i bez ní.

Buďte racionální

Pokud jste se s někým rozešli nebo se někdo naopak rozešel s vámi, pravděpodobně k tomu byl důvod. A přesně ten důvod nechť se stane vaší mantrou, kterou si budete opakovat do té doby, než se dostanete z nejhoršího. Chtěli jste každý něco jiného? Podváděl vás? Přestali  jste si rozumět? Všechno to jsou naprosto legitimní důvody. Všechny jste je ve chvíli rozchodu věděli a všechny jste mohli určit jako nepodstatné. Vy jste si ale vybrali cestu trnitou a racionální. Věděli jste, že to bude bolet? Věděli. A víte to i teď. Jen necháváte emoce, aby převzaly kontrolu. Máte-li na krajíčku a sžírají vás pochybnosti, opakujte si všechno to, co vás k takovému rozhodnutí vedlo. Vezměte si například situaci, kdy se s vámi partner rozešel, protože se zamiloval do jiné (ano, je to blbá kráva a ne, není ani zdaleka tak hezká jako vy).Vy přece nechcete někoho, kdo vás už nemá ráda tak jako na počátku. Proč také? Druhy sebedestrukce, které vídáme v romantických komediích, patří mezi filmová klišé, které v reálu nefungují.

Žijte chvíli offline

Projíždění všech starých fotek, neustálé kontrolování, zda je váš ex online, prohlížení jeho profilu, hledání všech možných, nemožných, bývalých a potenciálních partnerek, z nichž se vám každá zdá jako bohyně, která vás může hravě strčit do kapsy. Všichni to známe, všichni to děláme. Pokud můžete, dejte sociálním sítím na nějakou chvíli sbohem. Nekoukejte na ně, nestalkujte nikoho a ani se neobtěžujte postovat fotky, které vás mají ukázat v jiném šťastnějším světle. Vypněte, co můžete a žijte realitou.

Hledejte rozptýlení

Nemusí se z vás nutně stát jogín nebo mistr šachu. Stačí, když prostě jen nebudete zavřeni doma, obklopeni vzpomínkami a rdoušeni křivdou, které na vás bylo dopuštěno. Jděte ven. S kamarády, sami. I kdybyste měli jít jen do supermarketu. Venku, tam to na vás všechno čeká. Noví lidé, nové zážitky, nový život.

Věnujte se sami sobě

Nad rozchodem přemýšlejte. Přemýšlejte nad tím, jaký byl celý vztah. Vzpomeňte si na světlé momenty a klidně i na hádky. Naučte se fungovat se svými myšlenkami, ač se zdají sebečernější. Věnujte se sami sobě a nechte myšlenkové procesy dojít, kam se jim bude chtít. Jedině tak najdete rovnováhu mezi tím, co byste chtěli a mezi tím, co musíte. Pokud se naučíte přijmout fakt, že něco prostě bohužel bylo špatně, možná se vám bude dýchat o něco lépe, než kdybyste zarputile tvrdili, že jde o ztrátu nedozírných následků.

Zbavte se zášti

Nepředstavujte si, jak bývalého partnera přejíždí autobus a ani nedoufejte, že už nikdy nebude tak šťastný jako byl s vámi. Na tom už nezáleží. Pokud jste s  někým strávili dostatečně dlouhou dobu na to, abyste ho měli rádi, přejte mu jen to nejlepší. Nemusíte se chytit za malíčky a být nejlepší přátelé do konce života. Nemusíte ale být nutně nepřátelé. Z celého vztahu si vezměte to pozitivní a nedopusťte, aby zášť a zloba převládly nad tím, co jste mezi sebou jako pár měli.

Foto: Pixabay.com

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: