Jste na lovu? Buďte jedinečná a fantastická

Jste na lovu? Buďte jedinečná a fantastická

vloženo do: VZTAHY | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Máte v současné době o někoho zájem? Někdo se vám líbí a nevíte, jak to zaonačit tak, aby vám dotyčný padl k nohám? Není nic jednoduššího.

S muži to máme těžké. Na tom se, myslím, shodneme. Lov toho jednoho pravého se většinou podobá lovu motýlů, kteří nám s překvapující ladností unikají, a to i přesto, že jsme udělaly vše tak, jak jsme měly. Vyzbrojeni nepropustnou síťkou, s jazykem na vestě a s odhodláním dravé zvěře pak kolikrát stojíme uprostřed pole a říkáme si, kam zase zdrhnul. Proč se chová tak hloupě? Proč nám nenapíše? A co po nás vlastně chce? A jak mohl během jediného dne změnit názor? Vždyť ještě v neděli nám říkal, že jsme úžasné a unikátní. A přestože muži umí být nečitelní a kolikrát vysílají zmatené signály, tak většinou stačí jen prostě být jiná a i ten nejmarnější případ ze všech se ve finále podvolí.

Pocit volnosti

Přestože vy chcete, aby vás muž zbožňoval a v jisté míře tu byl jen pro vás, tohle mu nikdy říct nesmíte. Naopak musíte vyvolat pocit naprosté svobody. Žádné příkazy, rozkazy ani sliby. Vyvolejte v muži dojem, že to, jestli se ozve nebo ne, je čistě na něm. Můžete mu dát najevo, že budete rády, když to udělá, ale tím to hasne. Stejně tak mu dejte najevo, že by bylo fair, kdyby si nehledal žádnou jinou, ale že pochopíte, pokud se tak stane. Jde o to mu na rovinu říct, jak to cítíte, ale zároveň mu poskytnout možnost volby.

Upřímnost nade vše

Respektive upřímnost, bezprostřednost a spontánnost. Nebojte se vyjádřit, co se vám honí hlavou. Nebojte se s mužem podělit o vaše myšlenkové pochody. Není od věci je však filtrovat. Asi není úplně nejvhodnější na sebe prásknout, že vaše děti se budou jmenovat Juan, Esmeralda a Kvido, přičemž budete na muže dychtivě upírat zrak. Avšak říct mu, že vás děsí lidé převlečeni za zvířata, že máte jedno oko menší a že nechápete pravidla baseballu, je milé, polidšťuje vás to a odkrývá to poměrně nepodstatnou část vás samotných. Efekt je však ten, že muž vás uvidí jako člověka, který se nebojí ukázat své slabiny.

Buďte roztomilá

Pod vlivem kázání o genderové rovnosti máme občas tendence dokazovat mužům, jak silné a soběstačné jsme. Ne vždy se to ale hodí. Pokud nemáte sílu otevřít láhev vína, s výrazem štěněte ji muži klidně podejte. Stejně tak se nebojte upadnout, přeskakovat kaluže, utíkat po špičkách nebo si občas zakňourat. V práci můžete být silná a zodpovědná, ale před mužem se nebojte ukázat, že jste občas „jenom“ žena. Taková, která pláče a řeší prkotiny.

Tolerance a důvěra

Muži věřte a tolerujte ho. Nestěžujte si, že na vás nemá čas a nedělejte scény, pokud občas půjde na kafe s kamarádkou. Říká se, že zakázané ovoce chutná nejlépe. Pokud ho tedy budete omezovat, ať už v trávení času s přáteli nebo v nevinném flirtování s opačným pohlavím, akorát docílíte toho, že to bude dělat o to více a navíc vám to bude zapírat. Navíc, pokud projevíte dostatečnou vůli, pravděpodobnost, že bude trávit čas nejraději s vámi, je vyšší. Nebudete totiž ta fúrie, která mu všechno zakazuje, ale budete hlavně někdo, kdo mu rozumí a kdo mu věří.

Vztahy jsou komplikované a občas srdcervoucí. Avšak obyčejné lidské vlastnosti jako ochota, přirozenost, upřímnost a nevinnost kolikrát fungují daleko více než fígle, které máme tendence složitě vymýšlet. Trik, který k vám muže přiláká, spočívá v tom, abyste si na nic nehrály. A pokud ani tohle nezafunguje, alespoň budete vědět, že to asi nebyl ten, na kterého byste měly plýtvat časem a energií.

Foto: Pixabay.com

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: