Chyby při líčení, o kterých nevíte, že je děláte

Chyby při líčení, o kterých nevíte, že je děláte

vloženo do: KRÁSA | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Žádný učený z nebe nespadl. A přestože make-up v našem životě hraje jednu z hlavních rolí již od základní školy, spousta žen dělá zásadní chyby, které je třeba eliminovat. Které to jsou?

Použití korektoru

Mnoho žen dělá tu chybu, že chce v prvním okamžiku zamaskovat nezamaskovatelné. Nanášíte-li například korektor na zarudlé místo, které ne a ne  zblednout, po první vrstvě chvilku počkejte a poté korektor naneste znovu. A pokud ani to nepomůže, nebojte se vrstvy číslo tři. Mezi jednotlivé vrstvy můžete  nanést trochu pudru pro lepší zafixování. Stejně tak se vyvarujte užití jedné a té samé barvy korekturu na více míst. Na kruhy pod očima se nejlépe hodí světlejší odstín, přičemž odstín tmavší zase na prasklé žilky či pupínky.

Nešťastná ruka při výběru očních linek

Možná také patříte mezi fanoušky horních tekutých očních linek. A já se vám nedivím. Dokážou zázraky a při hodně blízkém pohledu do zrcadla by se jeden kolikrát cítil jak Angelina Jolie. Na druhou stranu však tekuté oční linky nejsou nejšťastnější volbou pro casual nošení. Navíc, obkroužíte-li oko kolem dokola, vypadá to nepřirozeně. Zkuste příště použít na horní víčko linky černé a linku pod dolními řasy zjemnit hnědou či tělovou barvou linek.

S bronzerem opatrně

Bronzer je skvělá záležitost. Věděli jste ale, že se NEMÁ používat na celý obličej? Bronzer má pouze zvýraznit ty linie obličeje, které by zvýraznil lesk a třpyt slunce. A je úplně jedno, jak moc lyricky to vyznívá. Znamená to, že bronzer máte používat na líčka případně vršek čela.

Trable s obočím

Lecjaká žena, já nevím – opravdu nevím proč, má často tendence si obočí dokreslovat takovým způsobem, který má k uměleckému dílu daleko. Výsledek většinou vypadá jak po útoku lihovou fixou a celkový dojem je neslavný. Naprosto souhlasíme s dokreslováním obočí, někdy je to potřeba, ale čím? Zapomeňte zítra ráno na tužku na obočí a místo toho sáhněte po očních stínech, které pomocí malého hřebínku a štětečku rovnoměrně rozetřete. Předpokladem je samozřejmě výběr takového odstínu, který z vás neudělá Marfušu.

Pudr s rezervou

Vyvarujte se používání pudru jinde než v oblasti T zóny. Předejdete tak zvýraznění vrásek a různých vad na povrchu obličeje. Pudr má v prvé řadě fixovat make up a zajistit matný vzhled. Držte se tedy té linie, která má tendence se mastit  a ostatní nechte být.

Voděodolná řasenka každý den

Možná se vám párkrát stalo, že ani s odličovacími mléky nešla voděodolná řasenka úplně dolů. Je k ní totiž potřeba speciálních odličovadel. Ty ale nemají úplně neagresivní složení a s každým takovým odlíčení vám řasy vypadávají. Schovejte si používání voděodolné řasenky na léto a pouze na dny, kdy je to opravdu potřeba.

Nanášení make-upu za špatného světla

Pokud barvu make-upu testujete, dívejte se vždy na denním světle. Možná budete překvapeni, o kolik se odstín liší, než  když se pozorujete pod zářivkou v drogerii či v koupelně.

Foto: Pixabay.com

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: