9 zásad při barvení hennou

9 zásad při barvení hennou

vloženo do: KRÁSA | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Henna se nejen k barvení vlasů, ale i kůže, používá již od dob starověkého Egypta. Kromě toho, že vlasy neničí, ale naopak regeneruje, tak vlasům dodává mnohem přirozenější vzhled než kdejaká chemická barva. Pokud jste se i vy rozhodli dát přednost henně, přečtěte si, co je potřeba dodržet a čeho se vyvarovat.

Nikdy nekombinujte s chemickou úpravou vlasů

Pokud chcete hennou napravovat škody způsobené chemickým barvením, vyčkejte minimálně 4 týdny od posledního barvení. To samé platí i v případě, že na hennu budete nanášet chemickou barvu. Henna není barva, která zakryje škody a neplechu, naopak spíše zvýrazní vaší stávající barvu. Výsledný odstín tedy může být klidně i oranžový či zelený, flekatý či pruhovaný.

Dbejte na správný postup při míchání barvy

Ať už hennu pořídíte v prášku nebo jako slisovanou kostku, kterou je třeba nastrouhat, vždy a za každých okolností pamatujte na to, že teplota vody, kterou hennu zalijete musí být minimálně 60°C. V opačném případě opět hrozí, že vlasy chytnou zelenkavý nádech.

Vlasy dostatečně hydratujte

Henna má tendence vlasy vysušovat. Nic nepokazíte, když k prášku vmícháte trochu olivového či kokosového oleje (použít se dá i slunečnicový). Po barvení dopřejte vlasům hydratující balzám a používejte kvalitní kondicionéry.

Při nákupu henny čtěte příbalové letáky

Pokud vám výrobky v drogeriích slibují různé odstíny henny, jako je mahagonová, kaštanová, tizianová apod., pravděpodobně nejde o přírodní hennu a bůh ví, co si na vlasy naplácáte. Pamatujte, že výsledná barva záleží na teplotě vody, kterou hennu zalijete, na době působení a na ingrediencích, které do ní přidáte.

Buďte alchymista

Hennu si můžete trochu upravit k obrazu svému. Mezi ingredience, které nějakým způsobem ovlivňují finální barvu, patří citron, pomeranč, ocet, ibiškový či černý čaj, káva a uvádí se i víno. V zásadě platí to, že čím vyšší PH, tím sytější, tmavší a intenzivnější barva.

Nečekejte super velké změny

Znovu opakujeme, že henna nekryje tak, jak jste zvyklé u chemických barev. Henna pouze sjednocuje a zvýrazňuje vaši přirozenou barvu. Pokud jste například naposledy barvili vlasy hodně tmavou hnědou a nyní chcete dosáhnout světlejšího odstínu, jste u regálu s hennou špatně.

Připravte se na mírný odér

Henna je rostlina a rostliny prostě voní. Nedivte se tedy, pokud několik málo dnů po barvení budete cítit hennu všude. Jsou ovšem značky, které mají méně intenzivní vůni než jiné a snesou ji i citlivější povahy.

Nebojte se hennu nechat působit i několik hodin

Henna není ani tolik o barvení jako spíše o regeneraci. Můžete ji proto nechat působit 45 minut, ale klidně i osm hodin.

Henny se jen tak nezbavíte

Nemyslete si, že když  je henna přírodní barva, tak se postupem času vymyje. Ano, odstín po pár týdnech nebude tak intenzivní jako po aplikaci. Na druhou stranu i u henny uvidíte odrosty. Aplikace je poté třeba opakovat v pravidelných intervalech nebo, pokud chcete zpět svoji barvu, ji nechat kompletně odrůst.

Foto: Pixabay.com

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: