10 měst ve světě, které stojí za to navštívit

10 měst ve světě, které stojí za to navštívit

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Pokud vás už nebaví cestovat po krásách České republiky, máte dost šumavských lesů, přecpané pražské Náplavky a jste již plně seznámeni s moravskými sklípky, můžete vyrazit za poznáním i mimo Českou republiku. Sestavili jsme pro vás deset zajímavých měst, která stojí za to navštívit.

New York

Velké jablko je fenoménem samo o sobě. Díky prudkému poklesu cen letenek v minulých letech se sem můžete vypravit za méně než deset tisíc korun. New York vás nadchne svojí různorodostí, zajímavými restauracemi, monumentálními mrakodrapy na Manhattanu nebo majestátní Sochou svobody.

Náš tip: Pokud budete chtít vidět Manhattan jako na dlani, vyvarujte se turistických lodí v centru a zvolte cestu pomocí říční dopravy z Long Islandu. Naskytne se vám nádherný pohled na panorama jižní části města.

statue-of-liberty-690574_1280

Londýn

Kolébka světových trendů, skvělé muziky, osobností a nočního života. Do Londýna se dostanete velmi jednoduše, spoje z Prahy vyrážejí každé dvě hodiny (letadla i autobusy). Pokud jste v Londýně poprvé, určitě navštivte Buckinghamský palác, kde sídlí královský rod. Povinností je vidět slavný Big Ben a budovu parlamentu, od které se vydejte přes most nad Temží ke slavnému London Eye. Ti fyzicky zdatnější mohou absolvovat procházku po promenádě k další legendární památce, posuvnému mostu Tower Bridge, který je vzdálen cca 4 kilometry. Můžete se k němu vydat po malebné promenádě podél řeky Temže, kde stojí za to ochutnat místní specialitu fish and chips.

Náš tip: Pokud chcete ušetřit na letenkách, sledujte pravidelně portál Cestujlevne.com, kde bývají k mání zpáteční letenky do Londýna za pár stokorun.

Rio de Janeiro

Tato metropole Jižní Ameriky a domov vášnivého tance samby skýtá mnoho lákadel, která stojí za to objevit. Opálení a neskutečně přívětivi Brazilci vás uhranou na pláži Copacabana a Ipanema. Duchovním zážitkem je návštěva obrovské sochy Ježíše Krista, která shlíží na město téměř z kilometrové výšky. Za pozornost stojí místní kuchyně a v neposlední řadě nádherná a pestrá fauna a flóra, která pohlcuje město jako nikde jinde na světě.

Náš tip: Pokud budete v Rio de Janeiru více jak pár dní, neváhejte 1–2 dny obětovat a vydejte se do národního parku Ilha Grande. Uvidíte divoké opice, zaplavete si s mořskými želvami a v zimních měsících, kdy je na ostrově „pouhých“ 35 stupňů, připlouvají k jižní části tučňáci. Na celém ostrově není jediné auto, dopravíte se tak pouze pomocí lodě nebo pěšky skrz džungli.

Berlín

Hlavní město multikulturních akcí a pouliční muziky v Evropě je momentálně jednoznačně Berlín. Německá metropole nabízí svým návštěvníkům bohaté kulturní vyžití a neztratí se ani milovníci gastronomie, kteří si můžou pochutnat na vyhlášených pochutinách, jako je Curry Wurst nebo nejlepší kebab „Od Turka“ široko daleko. Momentální jedničkou je však Berlín hlavně v oblasti kavárenství.

Náš tip: Pokud jste fanoušky historie, neváhejte navštívit Braniborskou bránu, za zmínku určitě stojí návštěva muzea egyptských památek.

Soul

Pokud jste fanoušky odlišných kultur, zvláště té asijské, měli byste navštívit Soul. Jižní Korea je po Číně nejdynamičtěji se rozvíjející zemí jihovýchodní Asie. Nad městem se tyčí megalomanská Soul Tower, ze které je možné si vyfotit tuto mnohamilionovou aglomeraci. Korejci jsou neuvěřitelně slušní a milí lidé, neváhejte se s nimi dát do řeči a zajít si na místní vynikající kuchyni, na kterou budete ještě dlouho vzpomínat. Za návštěvu jistojistě stojí Gyeonbok Palace, dominanta severní části města a domov korejských vladařů.

Náš tip: Pokud patříte mezi odvážné cestovatele, vydejte se s průvodcem na výlet k demilitarizované zóně se sousední nepřátelskou KLDR, nejuzavřenějším státem na planetě.

Řím

Kolébka západní civilizace je chloubou všech Italů. Úžasné kavárny, vynikající těstoviny a neuvěřitelně přívětiví lidé na vás čekají v uličkách Říma, kde nesmíte zapomenout navštívit srdce křesťanského světa, Vatikán. Za návštěvu stojí i mohutné Koloseum nebo fontána Di Trevi. Do Říma létá hned několik leteckých společností z Prahy a ceny letenek jsou dlouhodobě velmi nízké díky konkurenčnímu boji aerolinek.

Náš tip: Jestliže jste fanoušky knih Dana Browna, naplánujte si trasu, jako byste byli Tomem Hanksem ve filmu Andělé a Démoni, a objevujte skrytá tajemství jednoho z nejstarších měst v Evropě.

Queenstown

Malebné městečko nacházející se na jižním ostrově Nového Zélandu vás nabije svou příjemnou atmosférou. Větším lákadlem než samotné město je však malebná příroda v okolí. Pokud jste někdy milovali filmy z trilogie Pán Prstenů, musíte toto nádherné město s překrásným jezerem navštívit. Ve městě se nachází i legendární hamburgerová restaurace Fergburger, která je dle mnoha kritiků vůbec nejlepší restaurací jižní polokoule.

Náš tip: Vydejte se na výlet lanovou dráhou na horu Ben Lomond, která se tyčí ve výšce 1748 m. n. m. nad městem a nabízí nádhernou scenérii s výhledem na město a panenskou přírodu v jeho bezprostředním okolí.

Paříž

Nejnavštěvovanější město světa by měl navštívit aspoň jednou v životě každý romantik. Příběh Amélie na vás dýchne, jakmile se ocitnete v podvečerních hodinách ve světoznámém Montmartru. Povinností je vyrazit metrem do stanice Trocadero, pořídit si snímek Eiffelovy věže z nádherné vyhlídky a poté se vypravit směrem k tomuto monumentu města. Každý správný shopaholik by si měl vyhradit minimálně den a vyrazit po buticích na slavné Champs Elysées, a pokud vám zbyde čas, tak na jejím konci prozkoumat muzeum Louvre, minimálně pak zhlédnout portrét Mony Lisy.

Náš tip: Zatoulejte se kdekoliv v centru Paříže a navštivte jednu z místních vyhlášených kaváren během dopoledne, posnídejte pravý francouzský croissant a ochutnejte vynikající kávu. Pokud jste fanoušky umění, neváhejte vyrazit do muzea Orsay a vyčlenit si dva celé dny pro Louvre a Centre Pompidou.

Šanghaj

Nejprogresivnější město světa vás se svými 23 miliony obyvatel uhrane ladným chaosem, který má řád. Šanghaj se v jarních a podzimních měsících potýká s nepříjemným smogem, který ale závratně kompenzuje místní úžasná kuchyně. Vřele doporučujeme místní kachnu na čínský způsob. Mezi hlavní památky města patří nově Šanghaj Tower, která patří se svými 632 metry mezi nejvyšší budovy světa. Naprosto odlišná mentalita a životní rytmus Číňanů vás ohromí.

Náš tip: Vydejte se na dvoudenní výlet na sever za návštěvou sbírky terakotové armády, nejmonumentálnějšího archeologického objevu 20. století, a při té příležitosti prodlužte svou cestu až k Velké čínské zdi, která vás uhrane svou velkolepostí. Cena za jízdenku superrychlým vlakem tam i zpět vás vyjde na 1500 korun.

Kodaň

Kodaň je hlavním regionálním centrem podnikání, kultury, médií a vědy, což potvrzují mnohé mezinárodní průzkumy a žebříčky. Byla označena za jedno z měst s nejkvalitnější životní úrovní a rovněž s nejšetrnějším přístupem k přírodě na světě. Nabízí malebná zákoutí v přístavu a přímo vybízí ke sklence bílého u přístavu nebo ochutnání místního výborného piva. Přestože je Kodaň stále v pohybu, není hektická ani uspěchaná – spíše působí velmi vlídně a snad i trochu líně. Když vysvitne sluníčko, restaurace otevřou zahrádky, všude je hned spousta lidí, kteří klidně popíjejí a baví se.

Náš tip: Navštivte zábavní park v Tivoli, kde se na atrakcích dokáže vyřádit celá rodina i parta dobrých kamarádů. Adrenalinové i zábavní atrakce jsou zde sice dražší než na Matějské, ale jistě stojí za vyzkoušení. Samotným tipem je návštěva a objevování nádherného státu, kterým Dánsko jistojistě je.

Foto: Pixabay.com

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: