V zimě dopřejte vlasům lehkost a ochrannou hydratační péči

V zimě dopřejte vlasům lehkost a ochrannou hydratační péči

vloženo do: KRÁSA | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

V chladných měsících jsou naše vlasy samy o sobě zatěžovány natolik, že péče o ně by měla být lehká, přesto výživná. Většina vlasových přípravků sice slibuje péči a napravení poškozených a namáhaných vlasů, ovšem vlasy současně zatěžuje složením s velkým podílem chemických látek. Díky tomu je kštice možná čistá a voňavá, ale zároveň zplihlá a bez života. Vyhněte se chemickému koktejlu obsaženému v šamponech z drogerie a vyzkoušejte kosmetiky s minerály z Mrtvého moře.

Chladnější měsíce skýtají mnoho nástrah. Nepříznivé klimatické podmínky, přechody ze zimy do vytopených místností a nošení pokrývek hlavy, to vše se negativně podepisuje na jejich kráse a zdraví. Výsledkem je unavená, zplihlá hříva bez života, zvýšená citlivost pokožky hlavy, nadměrné maštění a křehčí vlasová struktura, která způsobuje větší náchylnost k lámání a následnému vypadávání. Jaké kroky podniknout, aby vaše hlava vypadala jako po návštěvě kadeřníka po celý podzim a zimu?

Povolejte na pomoc cenné minerály z Mrtvého moře

Voda Mrtvého moře obsahuje 21 minerálů a stopových prvků, jako je hořčík, vápník a draslík. Navíc ale ještě obsahuje 12 minerálů a stopových prvků, které nenajdete v žádném jiném moři na světě. Sůl z Mrtvého moře má koncentrovanější podíl minerálů z toho důvodu, že bahno se tvořilo na dně tisíce let. To všechno dohromady stojí za věhlasnými léčivými a kosmetickými účinky, z kterých mohou čerpat novou sílu i vaše vlasy.

„Šampon s obsahem minerálů z Mrtvého moře šetrně odstraní nečistoty, obnovuje přirozené pH pokožky a její ochrannou vrstvu. Vzácné minerály pomáhají revitalizovat a zpevňovat vnější i vnitřní strukturu vlasu, vyživují kořínky, posilují je a tím přispívají ke zmírnění nadměrného vypadávání vlasů,“ popisuje benefity Kateřina Ludvíková, ředitelka společnosti NevO Dead Sea SPA, která se zaměřuje na výrobu kosmetiky s drahocennými výtažky z Mrtvého moře.

Na čisticí péči navazuje doplňková intenzivně vyživující péče kondicionéru ze stejné řady. „Kondicionér obsahuje hydratační složky a minerály z Mrtvého moře. Je nezbytný pro dlouhé vlasy, které se často během sušení a česání poškozují. Pro optimální výsledek nechte pět minut působit a poté opláchněte vlažnou vodou. Kondicionér obnovuje lesk a barvu a usnadňuje rozčesávání. Vlasy tak zůstanou hebké, lehounké a příjemné na dotek,“ dodává Ludvíková.

Péče nejen navenek, ale i zevnitř

Klíčové pro výživu jsou hlavně minerály a některé vitaminy. Pro zlepšení kvality vlasů zapracujte na životosprávě a pitném režimu. V chladnějších měsících zvyšte příjem zejména vitaminu B. Najdete ho v masu, kvasnicích nebo vejcích. Ze svého jídelníčku vyřaďte tučná a sladká jídla, naopak přidejte na ovoci, zelenině a proteinech. Neměli byste zapomínat ani zinek a selen, jejichž zdrojem jsou ořechy, semínka, ryby. Za vyzkoušení stojí také potravinové doplňky pro zlepšení kvality vlasů.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: