Vyhněte se vánočnímu šílenství a nakupte všechny dárky z pohodlí domova

Vyhněte se vánočnímu šílenství a nakupte všechny dárky z pohodlí domova

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Vánoce se nebezpečně blíží, a tak je chtě nechtě potřeba začít přemýšlet nad nákupem vánočních dárků. Ukazuje se totiž, že jejich pozdní shánění je jednou z příčin předvánočního stresu, a tak zkuste letos na celý sváteční shon vyzrát a pořídit všechno s předstihem. Že ale nevíte, co svým blízkým pod stromeček pořídit? Máme pro vás pár nápadů.

Dobrý skutek

První tip na vánoční dárek se může zdát být poněkud netradiční a možná je určen hlavně lidem, kteří si nepotrpí na hmotné dary. Na druhou stranu se jedná o dárek originální a vás i obdarovaného může posléze hřát pocit z toho, že jste se snažili udělat z tohoto světa lepší místo. Navštivte stránky českých charitativních organizací, které nabízí možnost poslat do zemí třetího světa peníze na velmi specifickou věc, například na zvířata sloužící k obživě celé vesnice či na vybavení do škol. Po zaplacení obdržíte voucher se jménem obdarovaného, který je zároveň uveden i jako dárce.

Kurzy

Výjimečným vánočním dárkem jsou i nejrůznější kurzy a workshopy, jejichž cenová relace většinou není nejnižší. Zajímá-li se tak váš blízký o nějakou činnost či nedávno začal s velmi specifickým koníčkem, jistě mu tímto krokem uděláte radost. Pozor však na kurzy, jejichž harmonogram je pevně daný. V takových případech se ujistěte, že má obdarovaný v dané dny a hodiny opravdu čas.

Oblečení a doplňky

Oblečení a nejrůznější doplňky jsou nestárnoucí klasikou, která nikdy neomrzí. Pokud však budete kupovat oblečení, je lepší mít k dispozici starý kus oděvu, který obdarovanému padne a podle kterého trefíte velikost. Konkrétní věc poté vybírejte na prověřených e-shopech. Za nás můžeme doporučit například stránky outletclub.cz, kde naleznete velké množství dámského i pánského oblečení včetně doplňků, jako jsou kožené peněženky značky Carpisa nebo travel sety, které ocení zejména častí cestovatelé.

Knihy

Online v dnešní době nakoupíte i prakticky veškeré knihy, a to jak ty nově vycházející, tak nejrůznější stará a cenná vydání. Prozkoumejte knižní novinky či nabídky nejrůznějších knihkupectví a vyřešte vánoční dárky během pár minut. Velké knižní řetězce zároveň při nákupu online nabízí i slevu, a tak vás nákup vyjde lépe, než kdybyste se do obchodu vydali osobně.

Kosmetika

Kosmetikou nic nezkazíte ani u dam, ani u pánů a budete-li vybírat pečlivě, dotyčnému pravděpodobně uděláte opravdu radost. Je jen na vás, co zvolíte, avšak velké oblibě se těší nejrůznější kosmetické sety či samozřejmě parfémy. U nich však doporučujeme nevybírat takové, které ještě nebyly obdarovaným vyzkoušeny. Držte se raději vůně, kterou dotyčný používá a prodlužte mu tímto dárkem dobu, než bude muset obnovit zásoby.

 

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: