Výdaje před koncem roku ohrožují rozpočty domácností, vyvarujte se rizikům

Výdaje před koncem roku ohrožují rozpočty domácností, vyvarujte se rizikům

vloženo do: VZTAHY | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

 

Máte každoročně před koncem kalendářního roku trochu napjatý rozpočet a obavy z toho, jak tento měsíc vyjdete? Dali jsme pro vás dohromady několik základních pravidel, které je vhodné dodržovat, pokud není vaše finanční situace nejrůžovější.

Na Vánoce opatrně

Přestože Vánoce svádí k rozvernému utrácení, ne každý si to může dovolit. Ne každý, kdo si to nemůže dovolit, si tuto skutečnost ale uvědomuje. Vánoční svátky jsou tak jedním z nejčastějších důvodů, proč se lidé začnou poohlížet po půjčkách, a i přes nikterak závratné příjmy se bezhlavě vrhají do úvěrů, které nezřídka dosahují až několika desítek tisíc korun. Vánoce však nejsou jedinou investicí, které české rodiny čelí. Na nemalou částku přijdou i oslavy Nového roku. Pokud však vaše příjmy nedokážou prosincové náklady pokrýt, zapřemýšlejte nad několika kompromisy. Zamyslete se například nad tím, zda je opravdu třeba dávat dárky všem tetičkám z druhého kolene, či jestli se vám na Silvestra opravdu chce jet na dovolenou a ne raději zůstat v klidu doma. A pokud budete přemýšlet dostatečně dopředu, můžete následující rok našetřit tolik, na kolik vás závěr roku přijde i bez kompromisů.

Mějte přehled o své finanční situaci

Základní přehled o své finanční situaci má kdekdo. Zároveň však statistiky ukazují, že nejčastějším důvodem, proč Češi nevychází se svými příjmy, je nedostatečná finanční gramotnost. Tu si mnozí mylně vysvětlují jen jako porozumění nejrůznějším pojmům z oblasti financí, přitom se ale také jedná o schopnost s financemi zacházet. Z toho důvodu je ale nutné mít detailní přehled o veškerých příjmech a výdajích. Jedině tak je možné utvořit jakýsi neměnný vzorec, podle kterého se v určitých životních situacích lze řídit. Každý měsíc byste měli být schopni vědět, kolik utratíte, kolik vyděláte a kolik je možné dát si stranou. Pro přehled si můžete vytvořit obyčejnou tabulku s příjmy na jedné straně a výdaji na straně druhé, praktičtější jsou ovšem mobilní aplikace, které slouží pro podrobné sledování financí. Jmenovat můžeme aplikace Wallet, RQ Money či AceMoney.

Nenaleťte podvodníkům

Rok od roku se počet osob využívajících rychlé online půjčky zvyšuje. Jejich získání je jednoduché, rychlé a zvládne to kdekdo, aniž by musel vytáhnout paty z domu. Úměrně s tím se ale zvyšuje i počet osob napálených podvodníky a lichváři. Obraťte se se svou žádostí o půjčky na jednu z prověřených institucí v České republice. Pozitivní zkušenosti mají klienti například S Ferratum Bank, kde jsou poskytovány tři základní druhy úvěrů, a to krátkodobá půjčka do 10.000 Kč, flexi půjčka do 35.000 Kč a spotřebitelský úvěr do 25.000 Kč.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: