Výběr nájemníků neponechávejte náhodě, lhostejnost by se vám mohla řádně vymstít

Výběr nájemníků neponechávejte náhodě, lhostejnost by se vám mohla řádně vymstít

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail


Rozhodli jste se zakoupit nemovitost na investici a nyní zvažujete, jak své peníze bezpečně zúročit? Základem je výběr spolehlivých nájemníků. V praxi se však představy o bezproblémových nájemnících, kteří včas platí své závazky a k vybavení bytu se chovají ohleduplně, s realitou značně rozcházejí. Proto pokud toužíte po pasivním příjmu bez sebemenších komplikací, nebojte si své budoucí nájemce pečlivě prověřit.

Mnozí pronajimatelé operují s tím, že svoji nemovitost pronajímají prostřednictvím realitních makléřů a tím údajně eliminují riziko výběru nevhodných podnájemníků. Pravdou však je, že ani výběr nájemců pod vedením odborníka toto riziko nikdy zcela nevyloučí a je proto nutné se na něj řádně připravit. Zejména jste-li majitelem nemovitosti, předpokládá se, že vám její existence nebude lhostejná a že se na výběru nájemců budete přímo podílet. Realitní kancelář, jež nezajišťuje správu dané nemovitosti a je pouhým zprostředkovatelem, nevěnuje výběru nájemníka tolik času, jelikož pro ní není budoucí bonita nájemce tolik důležitá. Jde ji zejména o inkasování provize, jež zpravidla nemá vliv na eventuální problémy s nájemníkem v budoucnu.

Důvěřuj, ale prověřuj

Ačkoliv nejsou tyto praktiky na našem trhu příliš běžné, měl by se majitel nemovitosti detailně seznámit s osobou, které hodlá svůj byt či dům pronajímat. Kromě telefonické komunikace a osobního kontaktu při první prohlídce, kdy již můžete z chování zájemce lecco vypozorovat, je vhodné vyžádat si reference na zaměstnavatele a předchozího ubytovatele. Čestný člověk, který řádně platí nájem a není ve výpovědní lhůtě, by neměl mít s poskytnutím kontaktů sebemenší problém, v opačném případě pro vás mohou být jeho vytáčky signálem, že něco není v pořádku. Ovšem i z na první pohled slušného zájemce se může vyklubat nespolehlivý neplatič, proto nezůstávejte pouze u referencí, ale zapátrejte také v insolvenčním rejstříku nebo dalších veřejných databázích dlužníků. Rozhodně neprohloupíte, pokusíte-li se budoucího nájemce nalézt také na různých sociálních sítích, kde si podle fotografií, přátel či příspěvků můžete snáze odvodit, s jakým člověk budete mít tu čest.

Garance, která vám umožní inkasovat příjmy bez většího úsilí

Nechcete-li se do výběru nájemců pouštět na vlastní pěst, ale zároveň toužíte dostatečně ochránit svou investici, vyzkoušejte službu garantovaného nájmu, díky které budete měsíčně inkasovat pravidelný nájem bez ohledu na to, zda nájemce řádně platí nebo zda je nemovitost právě obsazena. „Tuto službu nabízíme každému zodpovědnému majiteli, který svou nemovitost zakoupil například na hypotéku a nechce se tak díky potenciálním neplatičům dostat do zbytečných problémů,“ vysvětluje majitel společnosti Bohemian Estates International David Novotný. Díky garantovanému nájmu tak můžete všechny starosti spojené s vyhledáním spolehlivých nájemníků a prověření jejich bezdlužnosti přenechat na odbornících, kteří se postarají o sepsání podnájemní smlouvy, inkasování pravidelného nájmu a zajištění veškerého servisu kolem nájemníka i nemovitosti. Po skončení nájmu je vám navíc garantováno předání nemovitosti v perfektním stavu, nemusíte se tedy obávat vysokých nákladů na rekonstrukci či nové vybavení.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: