Vlastníte nemovitosti v turisty hojně navštěvované lokalitě? Vytěžte z ní maximum díky krátkodobému pronájmu

Vlastníte nemovitosti v turisty hojně navštěvované lokalitě? Vytěžte z ní maximum díky krátkodobému pronájmu

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Krátkodobý pronájem je v posledních letech v tuzemsku jedním z ukázkových příkladů sdílené ekonomiky. Dovoluje totiž majitelům nemovitostí přijít k poměrně hezkému přivýdělku a využít tak potenciál nemovitostí naplno. Avšak od doby, kdy Finanční správa přišla s novou metodikou a změnila pravidla provozování krátkodobého pronájmu, se tento způsob podnikání ne každému může vyplatit. Pokud o tomto kroku však přemýšlíte a jste majitelem nemovitosti v atraktivní lokalitě, byla by škoda se o tento zisk ochudit. Jak ale na to, aniž by se z příjemného přivýdělku stala noční můra žádající si hodiny vašeho času týdně?

Předně je nutné si udělat jasno v tom, co vás jako majitele nemovitosti provozujícího krátkodobý pronájem čeká.  Tak například jste povinni platit daň podle zákona o DPH, a to v případě, pokud jste za posledních dvanáct měsíců dosáhli obratu nejméně milion korun nebo jste se k platbě daně přihlásili sami. Nevyhnete se však ani odvádění daně z příjmu fyzických osob a na paměti musíte mít i fakt, že ubytovací služby podléhají EET, a jste tak povinni tržby evidovat v rámci elektronické evidence tržeb.

Jak již bylo zmíněno, provozování krátkodobého pronájmu je v současnosti považováno za regulérní způsob podnikání, a tudíž musíte mít i živnostenský list, k čemuž se váže například řádné označení provozovny a další nařízení vyplývající z této živnosti. Jako majitel nemovitost provozující krátkodobý pronájem musíte zároveň platit i zdravotní a sociální pojištění či rekreační a lázeňské poplatky městu a nevyhnete se ani pravidelnému hlášení ubytovaných cizinců na cizineckou policii.

Vezmeme-li to kolem a kolem, pojí se s tímto způsobem podnikání nemálo administrativy a povinností, což má za následek například i to, že lidí provozujících krátkodobý pronájem pomalu ubývá. Vzniká tak prostor pro úspěšný podnikatelský záměr, který vám v důsledku může výrazně přispět do rodinného rozpočtu. Jak ale docílit toho, abyste nemuseli podstupovat vše výše zmíněné a mohli si užívat pouze těch pozitivních stránek, které s sebou krátkodobý pronájem přináší?

S řešením přišla nezávislá realitní společnost Bohemian Estates, která díky uzavření nájemní smlouvy s majitelem nemovitosti přebírá veškeré starosti na sebe. „S každým, kdo se s námi rozhodne jít do zajištění krátkodobého pronájmu, podepisujeme nájemní smlouvu, a tím se stáváme subjektem zodpovědným nejen za samotný pronájem, ale i za plnění veškerých úředních náležitostí a platbu všech zákonných odvodů,“ vysvětluje princip fungování této služby David Novotný, majitel Bohemian Estates.

Vlastníci nemovitosti si tímto způsobem mohou nadále přijít k výdělku z krátkodobého pronájmu a zároveň hodit veškeré starosti za hlavu. „Díky smlouvě mezi námi a majitelem nemovitosti jdou veškerá rizika a odpovědnost za námi, což dovoluje vlastníkům nemovitostí v klidu užívat vydělaných peněz a věnovat se něčemu užitečnějšímu. Statistiky z předchozích let navíc jasně dokazují, že profesionálně spravovaná nemovitost dosahuje vyšší obsazenosti, a dá se předpokládat, že pro majitele nemovitosti není spolupráce s námi finančně nijak náročná. Nutné je zároveň zmínit i to, že se v případě správy nemovitosti určené na krátkodobý pronájem staráme například i o úklid, ubytovávání hostů či o údržbu. Náš klient tak poté opravdu může jen sledovat, jak mu pronájem vydělává,“ uzavírá Novotný za Bohemian Estates.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: