Proč každý den vyrazit na procházku?

Proč každý den vyrazit na procházku?

vloženo do: ZDRAVÍ | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Ať prší nebo svítí sluníčko, měli byste vyrazit na čerstvý vzduch. V článku najdete hned několik pozitivních změn, které se na vás podepíší už po pár dnech! Nemusíte se přepínat, potit se. Vyrazte s přáteli – budete se skvěle bavit a pomůžete svému zdraví. Jako parťáka si můžete zvolit samozřejmě také svého pejska!

Zpevnění postavy

Nemusíte trávit hodiny v posilovně, abyste si zpevnili nohy. Stačí vyrazit na procházku – zvolit můžete členitý terén, který vás povede z kopce a do kopce. Zvýšíte tak efekt. Navíc se zpevní i vaše zádové svaly.

Vyhnou se vám problémy s klouby

Chůzí nezpevníte jen svaly na nohou, ale také posílíte přirozenou vahou vašeho těla klouby a kosti. Snížíte tak riziko a důsledky osteoporózy anebo artrózy.

Posílíte srdce

Je dokázáno, že chůze pomáhá snižovat krevní tlak, což snižuje riziko mrtvice. S tím také souvisí to, že snížíte cholesterol a riziko srdečního onemocnění. Předejdete tak i infarktu. Stačí tak málo, aby vaše srdce bylo zdravé – půlhodinka svižnější chůze denně a efekt je zaručen.

Další důvody?

Pokud stále nejste naladěni na to, abyste vyrazili ven, dodáme už jen to, že pouhý čerstvý vzduch vás nabudí, dodá vám energii, budete se cítit odpočatí. Pohyb je potřeba pro správné fungování vašeho těla, proč tedy nezvolit příjemnou chůzi? Během procházky při západu slunce můžete navíc pořídit krásné fotografie, nebo se můžete jen zastavit a se zatajeným dechem sledovat krásnou krajinu, která se doposud před vámi skrývala.

Jak se „donutit“ vyrazit ven

Jak je výše uvedeno, pokud vyrazíte s přáteli nebo vaším pejskem, procházku si více užijete. Spojíte tak příjemné s užitečným. Můžete společně objevovat nové trasy, můžete si také pořídit krokoměr a každým dnem zdolávat více kroků. A pokud máte například ve vedlejší vesnici oblíbenou hospůdku, odměňte se chvilkou u šálku kávy, čaje, nebo si dejte klidně i pivo.

Pokud není nikdo, kdo by s vámi šel, zkuste si dát alespoň do uší sluchátka a pustit si vaši oblíbenou muziku. Ani vám nepřijde, že už jdete hodinu! Uteče to mnohem rychleji a vy také udržíte tempo v rytmu.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: