Péče o vlasy dle jejich typu

Péče o vlasy dle jejich typu

vloženo do: KRÁSA | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Trápí vás unavené vlasy bez lesku a bez života? Děláte, co je ve vašich silách a stejně nedosahujete požadovaného výsledku? Možná jste jen nesprávně určili typ vašich vlasů. Na nápravu však není nikdy pozdě.

Normální vlasy

Normální vlasy jsou lesklé, hebké, pružné a konečky nenesou známky poškození. Vlasy se netřepí, nelétají a příliš se nemastí. Poměrně dobře drží požadovaný tvar a i složitý styling je možný. Pro péči o normální typ vlasů používejte přípravky s vyživující složkou, která chrání vlasy před vnějšími škodlivými vlivy. Můžeme například doporučit vlasovou řadu Amazonia Preciosa od distributora Brazil Products s výtažky z palmy Murumuru a stromu Cupuaçu.

Mastné vlasy

Pro mastné vlasy je charakteristická zvýšená tvorba kožního mazu vycházejícího z mazových žláz ve vlasové pokožce.  Výsledkem je mastná pokožka i vlasy. Ty jsou velmi obtížně tvarovatelné. S mastnými vlasy jdou také ruku v ruce lupy a podrážděná pokožka hlavy. Mastné vlasy proto vyžadují speciální péči. Nikdy zbytečně nedrážděte pokožku hlavy a používejte pouze šetrné šampony. Kondicionér nanášejte pouze na konečky vlasů, abyste kořen vlasu a pokožku zbytečně nezatěžovali. Vyvarovat byste se měli i nadměrného užívání stylingových prostředků. Pokud vlasy fénujete, vždy volte nižší teplotní stupeň.

Suché vlasy

Chybí-li vlasům potřebná vlhkost, naruší se střední vláknité části a vlasy jsou poté zesláblé, křehké, snadno se lámou a třepí. Suché vlasy jsou nejčastěji následkem nemoci, psychické zátěže či špatně vyvážené stravy. Pokud se potýkáte s takovými problémy, je dobré alespoň na nějakou dobu zvolit kratší účes. Vlasům dopřávejte pravidelně kúry a zábaly a nikdy je nerozčesávejte v mokrém stavu. Nedoporučují se ani natáčky, používání žehliček na vlasy či fénování na vysoký teplotní stupeň.  Pro pravidelné mytí vyzkoušejte šampon z para ořechů řady Amazonia Preciosa. Olej z para ořechů totiž obsahuje minerály a vitamíny, které jsou nezbytné pro regeneraci a navrácení elasticity.

Máte-li však ten či onen typ vlasů, všechny je spojuje jedno, a to používání kvalitních vlasových přípravků. Zapomeňte na šampony a kondicionéry 2 v 1 a raději volte osvědčené značky se zdravím prospěšnými ingrediencemi. Vyvarujte se toxických přísad a dejte přednost přírodně nezávadným a organickým výrobkům.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: