Nečekejte až se zazelená. Pusťte jaro do vašeho domova hned.

Nečekejte až se zazelená. Pusťte jaro do vašeho domova hned.

vloženo do: STYL | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Také máte rádi vůni čerstvě posekané trávy a lahodí vašemu oku dokonale střižený anglický trávník? Ne nadarmo se říká červnu měsíci zeleného trávníku. V tomto období má dostatek živin a vláhy, aby mohl pokrýt co největší plochu. Pokud se vám však nechce čekat, nezbývá vám čas na údržbu či nemáte prostor, kde byste ideální porost vypěstovali, mohl by vás zaujmout travní koberec, který nabízí v mnoha ohledech nepopíratelné výhody.

 

Kvalita umělých trávníků jde ruku v ruce s dobou a můžete jich bez ostychu využít na mnoha místech. Nejideálnějším plochou jsou balkóny, terasy, verandy nebo části zahrady, u kterých je nám jasné, že do Anglie to mají hodně daleko. První nespornou výhodou je, že je lze využít jak v interiéru, tak v exteriéru a na obou místech mohou vypadat skvěle.

 

Pro venkovní prostory se hodí spíše ty, které mají propracovanější systém odvádění vody. Pokud zaprší, takzvané „nopky“ pomohou, aby koberec nezůstal plný vody. Existují dva nejvyužívanější způsoby výroby travních koberců – vpichované a všívané. Vpichované travní koberce pomohou doladit interiér do jarní atmosféry a jsou vhodné do bytových prostorů. Všívané umělé trávy nabízí více variant výsledné podoby. I u travního koberce si můžete vybrat, jak vysoký vlas chcete.

 

Travní koberce jsou vyráběné tak, aby co nejlépe odolaly slunečnímu záření a větrným podmínkám. Nedochází poté k jejich rychlému vyblednutí nebo viditelnému opotřebení během krátké doby. Další vlastnost, kterou si mohou travní koberce přičíst k plusu je jejich snadná pokládka. V interiéru se pouze umístí v žádaném ořezu na své místo. Venku je vhodné plochu nejprve opatřit geotextílií, aby skrz koberec nemohl prorůstat plevel, na textílii položit nový trávník a v posledním kroku zasypat místo jemným pískem, kterým se koberec zatíží.

 

Jsou u vás doma alergici? „Umělý trávník ocení zejména ti, kteří se vzkvétající vegetací očekávají také příchod každoročních alergií, koberce jsou hypoalergeníí a snadno se udržují.“ říká Renáta Stuchlíková z Koberce Trend. V jejich e-shopu naleznete hned několik druhů travních koberců. Celoroční zeleň dodá vašemu bydlení nový rozměr, který se lze užít bez strachu ze slzejících očí a senné rýmy.

 

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: