Jak pečovat o barvou poničené vlasy

Jak pečovat o barvou poničené vlasy

vloženo do: ZDRAVÍ | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Na kvalitě vlasů se odráží mnoho faktorů. Nejen to, jaké prostředky používáme a z čeho se skládá naše strava, ale v největší míře i to, zda je trápíme chemií. Jak napravit napáchané škody a lze to vůbec?

Polámané a suché vlasy bez špetky lesku zná velice dobře asi každá žena, která se byť jednou v životě spolehla na chemické barvy na vlasy. Ty často slibují ochranu, lesk, pružnost a barvu, které bude závidět i sama duha.  Tyto sliby se navíc krátce po nabarvení ukazují být pravdivé a barvy na vlasy si tak získávají poměrně mnoho nadšenců. Zkušenost ale mluví sama za sebe a všichni jistě uznáme, že již dva týdny po nabarvení mají vlasy ke zdravému a lesklému vzhledu asi tak stejně daleko jako pečený bůček k dietní stravě.

Jedná se o začarovaný kolotoč, který ženy co každý měsíc nutí barvit si vlasy stále dokola, aby alespoň na chvíli navodily dojem, že jejich hříva má k nedokonalostem daleko. Faktem však zůstává, že většina chemických barev na vlasy jsou jen prostředkem, jak se pomalu, ale jistě zbavit veškeré obranyschopnosti, kterou naše vlasy disponují.

Řešení by se zdálo být snadné. Stačilo by jen vyloučit veškerou chemii, hydratovat a čekat. To by však velké procento žen muselo být ochotné chodit s dvoubarevným porostem a nevnímat pohledy kolemjdoucích, a to je samozřejmě a naprosto pochopitelně kámen úrazem.

Tedy jiným, lepším a pro ženy stravitelnějším řešením je přejít na takovou barvu, která v sobě žádnou chemii neobsahuje. Ekvivalentem pro tento pojem je henna. Ta získává více a více nadšenců, a to nejen pro její zázračné regenerační účinky, ale i pro její nezaměnitelnou barvu. Henna nedokáže překrýt vše, ale dokáže zvýraznit stávající barvu vlasů a jednotlivé odstíny tak, že výsledkem je přirozeně vypadající, mnohem zdravější a silnější hříva.

Hennu sice není úplně praktické a pohodlné aplikovat. V současné době se však, spolu s rozvíjejícím se trendem bio a eco friendly přípravků, více a více objevují produkty zaměřené na vlasy, které hennu obsahují. „Barva Surya Henna kromě blahodárné henny obsahuje i další bylinky a plody, které příznivě působí na vlasy a vlasovou pokožku. Barva nebarví vlasy zevnitř, ale z venku a vytváří tak dokonalou ochranu. Hlavní rozdíl je ten, že nezasahuje do struktury vlasu a přitom jsou výsledky mnohem efektivnější.“ říká kadeřnice a kosmetička společnosti Brazil Products Martina Růžičková.

O vlasy barvené hennou je i tak třeba pečovat a pravidelně je hydratovat. Nemusíme se však potýkat s úhlavním nepřítelem, chemií.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: