Jak na účes, který vydrží i tu největší nepřízeň počasí

Jak na účes, který vydrží i tu největší nepřízeň počasí

vloženo do: KRÁSA | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Máte už po krk věčně rozvrkočených vlasů, které si v zimním období dělají, co chtějí? Naučíme vás pár jednoduchých triků, díky kterým zůstanou vaše kadeře tam, kde mají.

Krok č. 1: Vlasy řádně umyjte

Ani ten nejlepší gel či lak na vlasy vás nezachrání, pokud budete mít rozčepýřenou kštici již od rána. Základem veškeré přípravy je tedy vlasy umýt. Používejte Nouvelle Volume Effect šampon z řady Body Booster, který dodá objem i těm nejjemnějším vlasům. Je určen pro každodenní péči a obsahuje extrakt z lípy stříbrné, čímž vlasy posiluje a zároveň zajišťuje jejich měkkost. Po umytí použijte nadlehčující neoplachový kondicionér z té samé řady, který vlasy nezatěžuje, pouze je zjemní a zajistí snadné rozčesávání. Kondicionér vždy nanášejte pouze do délek, nikdy ke kořínkům vlasů. Vlasy se akorát rychleji zmastí a budou zplihlé.

Krok č. 2: Správné vysoušení vlasů

Vlasy je třeba fénovat dle toho, jaké s nimi máte záměry. Pokud vám jde jen o to, aby vlasy měly objem a nezplihly, již do nich nic nenanášejte a pouze je vyfénujte v předklonu. Použít můžete speciální hlavici pro větší objem. Fénujte u kořínků vlasů, tak je nadzvednete a vlasy budou působit nadýchaněji. Celý účes můžete zafixovat lakem Nouvelle Eco Fixing, který je vhodný pro všechny typy vlasů a chrání je proti vlhkosti. Pokud potřebujete, aby vlasy vydržely vlnité či kudrnaté, místo laku na vlasy na závěr použijte sprej Curls Hi Fi. Ten zabraňuje nechtěnému krepatění, podporuje kudrny a vlasy zároveň jemně fixuje. Pokud naopak plánujete vlasy dále upravovat či tvořit složité účesy, ještě, než je vyfénujete, do vlasů je třeba vetřít trochu tužidla. Výborné recenze má také Extreme Gel z řady Re:Styling. Jedná se o silný modelovací gel pro tvarování a formování moderních účesů. Při fénování je třeba pomáhat si kulatým kartáčem a fénovat spíše studenějším vzduchem a pomaleji. Účes tak bude lépe držet.

Krok č. 3: Vlasy už více nezatěžujte

Čeká-li vás ještě několik finálních kroků, vlasy už zbytečně nezatěžujte více přípravky a ani do nich přílišně nesahejte. Fixační účinky použitého tužidla či gelu by akorát vzaly za své. Na konečnou úpravu používejte hřeben s širokými dřevěnými zuby, kterým usměrníte jednotlivé prameny. Výbornými pomocníky jsou také miniaturní skřipce a pinetky. Ty aplikujte vždy vlnitou stranou dolů, budou pak lépe držet. Výsledné dílo můžete ještě slabě přestříkat lakem na vlasy. Takto zafixovaný účes by měl vydržet kdejakou nepřízeň počasí. I od vás se ale očekává, že se trochu přizpůsobíte. Nenechte účes tedy zmoknout a vyhýbejte se kulichům a čepicím. Místo nich jsou letošním zimním hitem nejrůznější pletené čelenky, které zahřejí a zároveň po jejich sundání nebudete vypadat jako strašidlo.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: