Fixace cen energií na měsíc: Jaké má výhody?

Fixace cen energií na měsíc: Jaké má výhody?

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Ještě v loňském roce byla cena energií na dvojnásobku toho, co je nyní. Z obav před dalším zdražováním lidé uzavírali smlouvy s dodavateli energií se zafixovanou cenou na několik let dopředu. Když však v průběhu roku ceny začaly klesat, dlouhodobě fixovaná cena se ukázala jako nešťastné řešení. Někteří dodavatelé tak do svých nabídek zahrnují tarify s cenou fixovanou na období jednoho měsíce. Jaké má krátkodobá fixace výhody?

Měsíční fixace cen energií má několik výhod, ať už pro domácnosti nebo pro firmy. Tou nejdůležitější výhodou je flexibilita. Fixace cen energií na měsíc umožňuje odběratelům rychleji reagovat na výkyvy na energetické burze. V případě, že ceny energií klesnou, nejsou vázáni dlouhodobými smlouvami a mohou si vyjednat lepší podmínky nebo zvolit jiný tarif.

Pokud však přemýšlíte o měsíční fixaci cen energií, zjistěte si u dodavatele nejprve to, jaká je výpovědní lhůta. Tu dodavatelé standardně stanovují na dobu 3 měsíců. Čtvrtroční lhůta vám však nedává moc prostoru reagovat pružně a rychle. Český dodavatel FONERGY v rámci svého tarifu Férovka na měsíc umožňuje svým zákazníkům od smlouvy odstoupit během 30 dnů. Ceny elektřiny a plynu jsou fixované po dobu jednoho měsíce.

Další výhodou fixace cen energií na měsíc je lepší kontrola výdajů. Můžete lépe plánovat váš rozpočet, jelikož vždy víte, kolik zaplatíte na energiích za 1 MWh na další měsíc. Nejste tedy vystaveni dramatickému zvýšení cen, které je charakteristické pro spotové ceny, a které může způsobit finanční potíže.

Ceny u krátkodobě fixovaných tarifů jsou u FONERGY komunikovány transparentně a smluvní podmínky nemají žádné skryté podmínky a háčky. Díky tomu tak máte jasnější přehled o tom, co platíte a vyhnete se komplikacím nebo sankcím, které jsou typické pro smlouvy na dobu určitou.

Samozřejmě, fixace cen energií na měsíc může mít také svá omezení a rizika. Například, pokud tržní ceny výrazně vzrostou, můžete čelit vyšším nákladům. V takovém případě však lze smlouvu vypovědět a najít si jiný výhodnější produkt.

Měsíční fixace cen energií může být moudrým krokem pro ty, kteří hledají rovnováhu mezi stabilitou a flexibilitou ve svých energetických výdajích. S přehlednými podmínkami a možností rychlého přizpůsobení se vývoji na trhu může tato strategie pomoci minimalizovat riziko a zároveň poskytnout prostor pro optimalizaci nákladů na energie.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: