ZP 211 nabídla praktickým lékařům a gynekologům smluvní jistotu

ZP 211 nabídla praktickým lékařům a gynekologům smluvní jistotu

vloženo do: ZDRAVÍ | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Praktičtí lékaři pro dospělé, pediatři a ambulantní gynekologové budou v průběhu února a března dostávat od největší Zaměstnanecké zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra (ZP 211) smlouvy, uzavřené na dobu neurčitou.  

„Tímto krokem chce ZP 211 podpořit a stabilizovat smluvní síť poskytovatelů zdravotních služeb v oblasti primární péče na území celé České republiky,“ okomentoval rozhodnutí pojišťovny dát lékařům jistotu časově neomezené smlouvy, generální ředitel ZP 211 David Kostka.

Podle něj praktičtí lékaři i gynekologové představují ve většině případů pro pojištěnce první kontakt se zdravotnickým systémem: „Současně hrají důležitou roli v prevenci. Provázejí pacienty zdravotnickým systémem, zajišťují jim další navazující zdravotní péči jak v případě akutních problémů, tak při chronickém onemocnění. Gynekologové pak mají nezastupitelnou roli v péči o ženy a matky,“ objasnil David Kostka důvod, proč se pojišťovna rozhodla podpořit tyto lékaře trvalou smlouvou.

Loni ZP MV ČR nabídla smlouvy na dobu neurčitou ambulantním specialistům. Nyní pokračuje podporou primární péče. „Smlouva na dobu neurčitou by měla dát lékařům jistotu dlouhodobého poskytování zdravotní péče a zároveň i možnost investovat do moderní přístrojové techniky a poskytovat tak zdravotní služby v co nejlepší kvalitě,“ zdůraznil generální ředitel ZP MV ČR.

Smlouvu na dobu neurčitou tak dostane v průběhu dvou let 14 600 poskytovatelů zdravotních služeb, spolupracujících se Zdravotní pojišťovnou ministerstva vnitra.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: