Zničené vlasy: 3 přírodní zázraky, s nimiž odvrátíte zkázu

Zničené vlasy: 3 přírodní zázraky, s nimiž odvrátíte zkázu

vloženo do: KRÁSA | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Poškozeným vlasům nechybí lesk, vitalita a jemnost pouze na pohled. To, co vidíme, je odrazem mnohem hlubšího problému – poničené vnitřní struktury vlasového vlákna, která si žádá intenzivní nápravu. Představujeme tři pomocníky, s nimiž se vám podaří zažehnat napáchané škody.

Poškozené vlasy nejen že nevypadají příliš esteticky, ale jsou k vzteku i z praktického hlediska. Špatně se rozčesávají, vypadají jako zmačkaná sláma, lámou se, třepí a mají mizernou odolnost vůči různým druhům poškození. Své hřívě často ubližujeme paradoxně proto, abychom docílili bujné a objemné kštice jako z reklamy. Jsme závislé na žehličkách, fénech a kulmách, bez pravidelné obnovy barvy také mnohé z nás nedají ani ránu. Nemá cenu plakat nad způsobenými škodami, představme si raději šikovné pomocníky, s jejichž pomocí se vám podaří zachránit poničené vlasy z nejhoršího.

Arganový olej

Tento vzácný přírodní produkt je velkým trendem současnosti v oblasti kosmetické péče. Jedná se o rostlinný olej získaný z plodů argánie trnité, marockého polopouštního stromu. Jeho blahodárné účinky na pleť, vlasy i zdraví celého organismu jsou známy již po dlouhá staletí. Tradičně se používá i v gastronomii a pro léčbu různých onemocnění. Jedná se o jeden z nejoblíbenějších produktů přírodní kosmetiky vůbec, protože v sobě spojuje hned několik účinků najednou. Kromě zmírňování příznaků stárnutí je to především hloubková hydratace, výživa a regenerace pro pokožku i vlasy. Poohlédněte se po celé sadě přírodních produktů na vlasy s obsahem tohoto zázračného oleje – základem je šampon, kondicionér a maska.

Keratin

Keratinové kúry jsou jednou z nejúčinnějších cest, jak napravit suché, poškozené a lámavé vlasy. Keratin vyplňuje narušenou strukturu, zaceluje, vyhlazuje a narovnává. Má intenzivní regenerační účinky. Existují různé způsoby, jakými se keratin do vlasů dostává. Provádějí se speciální „zažehlovací“ kúry, během kterých se keratin aplikuje působením tepla. Umí však skvěle vyplnit vlasovou strukturu i bez použití zažehlovací metody. Nejvíce si tuto proceduru pochvalují ženy se zničenými, jemnými vlasy bez objemu. Dopřát si ji můžete při návštěvě kadeřnice, ovšem hýčkat si pověstnou korunu krásy každé ženy byste měla i pravidelně doma. Vsaďte na regenerační přípravky s obsahem keratinu, jako je například řada Double Effect vlasové kosmetiky Nouvelle. „Obnovující řada s obsahem keratinu dokáže vyživit do hloubky, dodává hebký a měkký pocit a zároveň zabraňuje anti-statickému efektu. Vlasy jsou vyplněny, aniž by přitom ztěžkly,“ popisuje Monika Plachá, vlasová expertka a manažerka Nouvelle.

Hedvábí

Hedvábí je nejsilnější přírodní vlákno s velmi podobnou strukturou i složením jako lidský vlas. Obsahuje převážnou většinu aminokyselin obsažených ve vlasu, právě proto dokáže obnovovat poškozená místa, posilovat a chránit před negativními vnějšími vlivy i stylingovými přípravky. Vynikající vlastnosti hedvábí jsou známé už přes pět tisíc let a jako takové vždy bylo známkou luxusu a výjimečnosti. Pomůže matným a vysušeným vlasům získat kondici tak, aby byly opět krásně lesklé, hebké a dobře se rozčesávaly. Intenzivní kúry s obsahem hedvábných proteinů mají schopnost proniknout do vnitřní struktury vlasu, posílit ji a vyplnit drobné trhlinky na povrchu.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: