Změna zdravotní pojišťovny je stále možná, zájemci mají čas do konce září

Změna zdravotní pojišťovny je stále možná, zájemci mají čas do konce září

vloženo do: ZDRAVÍ | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Klienti, kteří do konce června nestihli z jakéhokoli důvodu přejít k jiné zdravotní pojišťovně, nemusí panikařit. Díky změně zákona je přestup možný ještě během celého září. Co je pro to potřeba udělat?

Ať už jste u své stávající pojišťovny nespokojení, toužíte po změně či vás zaujala nabídka pojišťovny konkurenční, celé září máte vy, členové rodiny, přátelé či známí druhou šanci tuto situaci napravit. Přechod k jiné pojišťovně není komplikovaný, zato je ale časově omezený. Nelze ji měnit, jak se komu zlíbí, a proto není na škodu tuto volbu řádně promyslet. Která pojišťovna je nejvýhodnější? Která pobočka se nachází v místě bydliště? Se kterou spolupracuje váš ošetřující lékař? A je daná pojišťovna perspektivní a stabilní? To jsou otázky, které je třeba si položit.

Kromě těchto poněkud logických faktorů naše rozhodnutí však může ovlivnit i to, co která pojišťovna podporuje. Je-li pro nás důležité dodržování vyvážené stravy a zdravého životního stylu, oceníme Zdravotní pojišťovnu ministerstva vnitra České republiky, která se svým projektem Zdraví jako vášeň pravidelně podílí na různých sportovně zaměřených akcích. Mezi tváře pojišťovny patří například i přední výživový poradce Petr Havlíček, který vybraným zájemcům každoročně umožňuje účast v projektu „Změním se“, pomáhající lidem k celkové psychické i fyzické změně. Na své si však přijdou i studenti či rodiny s dětmi. Mezi nabízenými produkty naleznete výhodná cestovní a úrazová pojištění a unikátní je i tzv. Karta života, která umožňuje nejen klientům, ale i ošetřujícím doktorům online přístup ke zdravotním záznamům. Ta se díky mobilní aplikaci a verzi v anglickém jazyce vyplatí zejména při zdravotních potížích v zahraničí.

Přechod zabere jen minimum času. Stačí vyplnit formulář, který je k nalezení na webových stránkách dané zdravotní pojišťovny. Klientem se poté, stihnete-li odeslat formulář do 30. září, stáváte od 1. ledna následujícího kalendářního roku. Od této doby je také možné čerpat veškeré výhody a benefity. Rozmyslete si tedy, co od zdravotní pojišťovny čekáte a zda tyto požadavky vaše stávající plní. Pokud ne, možná je čas na změnu.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: