Žhavé vlasové trendy pro sezónu podzim/zima 2015/2016

Žhavé vlasové trendy pro sezónu podzim/zima 2015/2016

vloženo do: KRÁSA | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Podzim se definitivně chopil vlády a společně s ním přišla nová módní sezóna přinášející novinky v kadeřnickém stylingu. Inspirovali jsme se v zahraničí a přímo z přehlídkových mol přinášíme podzimní a zimní barvy a střihy, které budou letos v kurzu. Už jste slyšela o tzv. bronde, novém barevném trendu pro vlasy?

Celé září jste s největší pravděpodobností zasvětila napravování škod, jichž se na vaší hřívě dopustilo léto se svými žhavými slunečními paprsky. Více než to, jaký účes a barvu zvolíme pro nadcházející chladnější období, byl náš beauty program zaměřen spíše na to, abychom vlasům vrátili zdraví, sílu a lesk. Nyní nadešel nejvyšší čas seznámit se s aktuálními vlasovými trendy. Rozhodně stojí za pozornost! Jsou šik, elegantní a velmi slušivé.

Vlasový hit: Bronde

Po efektech „ombré“ a „balayage“, které si hrály s kontrastním stínováním a přechody mezi jednotlivými odstíny a po několik sezón kralovaly kadeřnickým trendům, přichází nový hit – bronde! Dlouho jste tápala, jestli zvolit blond, nebo vsadit spíše na kaštanové tóny? S tímto dilematem se teď můžete nadobro rozloučit, můžete mít totiž obojí! Nebojte se, nejedná se o podivný barevný kompromis, nýbrž o velice efektní a barevně vyladěný odstín, lépe řečeno vícero odstínů. Zjednodušeně řečeno, jedná se o melír na pomezí mezi blond a brunet, ovšem s tím, že přechody mezi světlejšími a tmavšími partiemi jsou jemné a přirozené, nikoliv tvrdé a nevkusné. V kolekcích se „bronde hair“ objevily už loni v létě, naplno se v o něco tmavší verzi prosazují právě letošní podzim.

Nové odstíny

Nadcházející studenější část roku přeje novým barevným odstínům. Letos budou hitem kávové tóny, zvané mokka. Představit si pod tím pouze tmavě hnědou až černou by byla rozhodně chyba. Tato barevná škála nabízí i světlou barvu a teplejší variace hnědé, klidně s nádechem do měděna. Je zavedeným pravidlem, že s příchodem podzimu se vlasy ztmavují a stávajícímu looku se propůjčí teplejší, hřejivější nádech. Tip! Barevná paletka podzimu nabízí i červenou, která je tuhle sezónu obzvláště v módě. Zkuste chladnější a pudrové tóny měděné barvy. Docílíte jedinečné image à la 70. léta, jež se opět vrací na scénu.

Péče o barvené vlasy

Barvené či jinak chemicky upravované vlasy si toho kvůli kráse hodně vytrpí, proto jim dopřejte šetrnou a citlivou péči. Chemické procesy je dlouhodobě zatěžují a mohou změnit strukturu vlasového vlákna. Vlasy se vysušují, hrubnou na pohled i dotyk, ztrácejí přirozenou odolnost a častěji se lámou, nebo dokonce vypadávají. Tomu zabráníte, pokud zvolíte kvalitní péči na míru a pravidelné intenzivní regenerační kúry. Vyzkoušejte pro tento účel přípravky z řady Double Effect od výrobce kadeřnické kosmetiky Nouvelle. Kompletní řada je zacílena přímo na suché, porézní a lámavé vlasy. Výtažky z chmele otáčivého a keratin pomohou vyhladit poničenou strukturu vlákna, zacelí ji a kštici dodají pevnost a sílu.

Podzimní střihy

Po náročném létě je dobré vlasům odlehčit a vybrat si kratší střih. Zkrácené střihy mohou být neskonale šik, upravíte-li je například do stále populárních dlouhých mikád. Pokud jste byla během léta nucena zbavit se z praktických důvodů vaší oblíbené ofiny, nyní se k ní můžete bez obav vrátit, aniž by se z ní vlivem teplého počasí tvořily slepené pramínky a nepříjemně se vám lepila na čelo.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: