Zefektivněte svůj tréninkový plán díky znalosti vašich genů

Zefektivněte svůj tréninkový plán díky znalosti vašich genů

vloženo do: ZDRAVÍ | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

 

Říká se „sportem ku zdraví“. Ne vždy to ale musí být nezbytně pravda. Sebeaktivnější sportovní jedinec si místo zdraví může přivodit závažné problémy, nebude-li respektovat nastavení svého těla. Pro jeho lepší pochopení je dnes už možné absolvovat genetický test.

Sport je nástrojem ke zlepšení fyzické kondice, nástrojem k hubnutí a koneckonců i živobytím mnoha z nás. Přemýšleli jste však někdy nad tím, proč někomu jde to a někomu zase ono? Proč ten sportem hubne a onen sportem nabírá svalovou hmotu? Nezáleží jen na tom, jaký druh sportu provozujeme. Záleží na tom, jaký druh sportu provozujeme s ohledem na své genetické predispozice, využívajíc znalostí svého DNA.

Lidské tělo je komplikovaný nástroj a u každého funguje trochu jinak. Proto by přístup ke sportu, chceme-li ho provozovat jinak než rekreačně, měl být individuální. Stejně jako je individuální naše DNA. Neexistuje nic jako obecné poučky či zaručené pravdy. Klíčem k zefektivnění naší fyzické kondice a využívání našeho těla na sto procent je přistupovat k pohybovým aktivitám na základě úplného rozboru našich genů.

Od genů k medaili

Příkladem toho, jak lze využít znalostí genetického kódu, je i stříbrná olympijská medailistka v cyklistice Dotsie Bausch ze Spojených států. Ta se v průběhu příprav na letní olympijské hry v Londýně roku 2012 zúčastnila programu ValensFit pro lepší pochopení svého metabolismu,  stravovacích návyků a pro zlepšení efektivity svého tréninku a následně i výkonu. Díky výsledkům, které z genetického testu obdržela a následným konzultacím s předními profesionály z oboru zjistila, že má zvýšenou pravděpodobnost k nízkým a nestabilním hodnotám krevního cukru, což negativně ovlivňovalo schopnost silového tréninku. Rozbor navíc ukázal, že potřebuje zvýšit příjem vitaminů B12, B6 a kyseliny listové. Díky těmto informacím se začala soustředit na to, co jí bylo ke zlepšení své kondice doporučeno, a po krátké době začala pociťovat nárůst energie a byla schopná vydržet vyšší zátěž tréninku po delší dobu. Součástí výsledků genetického testu byl však i typ stravy, který je pro její genotyp nejvhodnější, což usnadnilo nakombinovat jídelníček tak, aby byl v souladu s genetikou. Kromě stříbrné medaile byla výsledkem i znalost svých genetických predispozic nejen ke sportu, k potravinám, ale i k různým onemocněním, k obezitě či ke snížené hladině adiponektinu. Veškeré informace, které Dotsie Bausch obdržela a všechna doporučení, která s ní byla zkonzultována, se stala základem pro kvalitnější, zdravější a plnohodnotnější život. Dotsie Bausch je však jen jedna z mnoha, které ValensFit změnil život.

Program ValensFit, který oproti ostatním tréninkovým plánům či jídelníčkům na míru nabízí dlouhodobé řešení všech problémů spojených s metabolismem a zlepšování fyzické kondice, je naprostým unikátem na poli pohybových aktivit a výživy. Ke splnění svých slibů totiž využívá vědu. „Díky rozboru až 75 genetických markerů jsme schopni určit ledacos. Od genotypově vhodné stravy, přes vhodný pohyb, až po genetické predispozice k opětovnému nabytí hmotnosti.“ říká majitel české pobočky společnosti ValensFit Gustavo Vizcardo.

Odborníci společnosti ValensFit jen interpretují fakta, která jim poskytne rozbor našeho DNA spolu se znalostmi genetiky a nutrigenomiky. Klientům tak nenabízí žádné spekulace, ale řešení, které ovlivní celý budoucí život, budeme-li schopni využít poskytnutých informací a naučíme-li se s nimi pracovat.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: