Zdravotní pojišťovny podporují klienty ve zdravém životním stylu

Zdravotní pojišťovny podporují klienty ve zdravém životním stylu

vloženo do: ZDRAVÍ | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Epidemie 3. tisíciletí, jak bývá obezita často nazývána, se za posledních několik let stala reálnou hrozbou pro každého z nás. Kromě genetických předpokladů s ní totiž více a více souvisí i zhoršující se návyky obyvatel. Není to však jen obezita, čeho bychom se měli bát. Nekvalitní způsob života s minimem pohybu a nevyváženou stravou vede hned k několika závažným onemocněním. Nutnost pečovat o své tělo si uvědomují i zdravotní pojišťovny.

Výmluv, proč nesportovat, může být hned několik. Pro některé lidi hraje zásadní roli nedostatek času či pohodlnost, pro některé zase finance, které mnohdy nestačí na pokrytí základních potřeb k provozování sportu. Omezený rozpočet je však nejčastější překážkou i pro ty, kteří by se chtěli stravovat lépe, ale nemají na to prostředky. Byť se tyto důvody zdají být přitažené za vlasy, většina obyvatel v nich opravdu spatřuje zásadní problém.

Ne nadarmo se však říká, že všechno jde, když se chce. Stačí si pouze ujasnit priority. Pohyb nemusí být vždy ve znamení finančně náročných sportů a pestrý jídelníček zase automaticky neznamená každodenní návštěvu specializovaných obchodů se zdravou stravou. Kromě toho nejedna pojišťovna každoročně nabízí jednorázové příspěvky nebo slevy na návštěvy fitness center nebo možnost zvýhodněných nákupů v e-shopech a prodejnách nabízejících doplňky stravy.

Přínosné poradenství v otázkách zdravého životního stylu například najdete i na webových stránkách projektu Zdraví jako vášeň, který je nedocenitelným pomocníkem nejen klientů Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra České republiky. Naleznete tam účinné tipy, jak správně cvičit v konkrétních situacích, či nespočet motivačních soutěží nebádajících k aktivnímu odpočinku. Hlavní tváří ZP MV ČR je mimo jiné i přední český výživový poradce Petr Havlíček, který se každoročně podílí na realizaci projektu Změním se. Svými úspěchy bourá veškeré předsudky a především ukazuje, že za pomoci pevné vůle, motivace a znalostí se mohou dít zázraky.

Přestože některé části tohoto projektu jsou určeny pouze pro pojištěnce Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra České republiky, ti z nás, kteří jsou stále klienty jiné pojišťovny, nemusí zoufat. Letošní novinkou je možnost přechodu k jiné pojišťovně ve dvou přestupních termínech, ten první je od 1. ledna do 31. března, klientem nové zdravotní pojišťovny se tak stanete od 1. července. Uskutečníte-li změnu až ve druhém termínu,  od 1. července do 30. září, klientem nové pojišťovny se stanete od 1. ledna následujícího roku. Samotné provedení změny je administrativně jednoduché. Stačí pouze v přestupním období vyplnit příslušný formulář, dostupný ve většině případů online, a veškerou potřebnou administraci vyřídí nová pojišťovna za vás.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: