Zdravé a silné vlasy? S vhodnou péčí je můžete mít i vy

Zdravé a silné vlasy? S vhodnou péčí je můžete mít i vy

vloženo do: KRÁSA | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Mít krásné a husté vlasy plné objemu, za kterými se na ulici závistivě otočí nejedna žena a s obdivem nejeden muž, je snem každé z nás. Cesta k dokonalé hřívě mnohdy není snadná, ale pomocí správné péče můžete docílit viditelné změny a vašemu snu se tak přiblížit, přestože se od přírody zrovna nepyšníte lví hřívou. Poradíme vám, jak dosáhnout toho, aby se výsledek dostavil brzy a pozitivní změnu zaznamenalo i okolí.

Jemné a věčně zplihlé vlasy, malý objem, suché a roztřepené konečky, poškozené vlasy bez lesku a života, lupy a mastění. To je výčet vlasových potíží, které nás trápí nejvíce. Pokud mají vlasy k dokonalému vzhledu daleko, máme tendenci vylepšovat jejich vzhled tak, že se zaměříme pouze na vnějškovou úpravu. Avšak mnohem důležitější než slušivý sestřih, trendy barva či umně vypracovaný účes jsou krásné a čisté vlasy se zdravou vlasovou pokožkou. Jen čistá, hydratovaná a dostatečně pružná vlasová pokožka dokáže produkovat silné a zdravé vlasy. Vinou nevhodné kosmetické péče, špatné životosprávy a stresu často dochází k jejímu narušení, které se navenek projeví dobře známými problémy – lupy a svědění, nadměrné mastění, vypadávání, zvýšená křehkost a lámavost vlasového vlákna atd.

Cesta ke krásným vlasům vede od samotného základu

Skvělý účes podle posledních kadeřnických trendů není všechno. Chcete-li mít krásné a silné vlasy, je třeba zaměřit se na péči od samotného základu, kterým je obyčejné mytí pomocí šamponu. Zdá se to možná banální, ale věděli jste, že každý třetí člověk si myje hlavu špatně? Přitom správný postup je jednoduchý. Před každým mytím je třeba vlasy důkladně rozčesat a zbavit je větší části ulpělých nečistot a všech stylingových přípravků. Poté přistupte k opláchnutí vlažnou vodou a až poté naneste krouživým pohyby malé množství šamponu o velikosti většího lískového oříšku ke kořínkům. Dále protáhněte do středu a délek a pár minut masírujte pokožku. To je dobré nejen pro spolehlivé odstranění mastnoty a usazených nečistot, ale také k prokrvení pokožky. Dobře prokrvená pokožka dokáže lépe vstřebat živiny a vlas tak posílit už od kořínku. Závěrečným krokem je pak důkladné opláchnutí, dokud z pramenů nebude stékat čirá voda.

„Obzvláště důležitý je také výběr správného šamponu. Správný šampon dokáže vlas jemně a šetrně čistit, aniž by na vlasových vláknech zanechával zatěžující chemické složky, které by později způsobovaly plihnutí a nadměrné mastění,“ říká Monika Plachá, kadeřnická expertka profesionální vlasové péče Nouvelle. „Naopak ve složení šamponu a dalších produktů hledejte keratin a proteiny, které jsou základní stavební složkou každého vlasu a pomáhají zlepšovat jeho vnitřní strukturu. To se poté v důsledku příznivě projeví i na jejich vzhledu,“ radí Plachá. Pro šetrnou péči o chemicky či mechanicky narušené vlasy je vhodná ucelená sada přípravků Double Effect, která kromě keratinu a proteinů obsahuje také další posilující složku – výtažky z chmele otáčivého.

Vlasy odrážejí celkový stav organismu

To, v jaké kondici máte vlasy a vlasovou pokožku, není jen o tom, jak o ně pečujete zvnějšku. Na kvalitě vlasů se viditelně podepíše kdejaká chyba v jídelníčku, hektické životní tempo, nedostatek spánku a hormonální nerovnováha. Správnou výživu dodá vašim vlasům například brokolice, špenát, mrkev, slunečnicová semínka nebo třeba rybí tuk. Křehké a lámavé vlasy zase posílí zvýšený přísun vitaminu H, který se nachází například v játrech, celozrnných obilovinách a rýži.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: