Zařizujete interiér? Domov dělají detaily

Zařizujete interiér? Domov dělají detaily

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

 

Zařizování interiéru je vždy poměrně náročnou činností vyžadující plánování, organizaci a dostatek financí. Odměna však přichází, když je vše hotové a je možnost zaměřit se na detaily, které dotváří celkový dojem.

Navíc se nejedná ani o finančně náročnou část rekonstrukce, je však třeba mít na paměti, že právě kombinace bytových dekorací může finální podobu domova změnit k nepoznání. Není tedy úplně vhodné ve velkém skupovat vše, na co vám padne oko s tím, že pro to někde najdete místo. Dekoraci vybírejte s rozvahou a pokud se na to necítíte, neváhejte se zadáním tohoto úkolu bytovému architektovi.

Realizací a návrhem interiérů se zabývá například i rodinná firma PK Interiér, která se specializuje na návrh a realizaci nábytku na míru. „Doladění jakéhokoli interiéru je nedílnou součástí každé rekonstrukce. Proto svým zákazníkům nabízíme i další doplňkové služby jako tapetování, výmalbu speciálními technikami, lepení fabionů, obklad kamene, návrhy a šití závěsů a bytových textilií. Z nabídky je však možné vybrat i obrazy, fotorámy, vázy a další doplňky,“ uvádí Pavel Kružík, majitel PK Interiér.

Ať už se však rozhodnete svěřit se do rukou odborníků či si necháte dekoraci interiéru ve své vlastní režii, zaměřte se na následující kritéria.

V jakém stylu je interiér laděn

To, v jakém stylu jste interiér zařizovali, se pochopitelně odráží i na tom, jaké doplňky zvolíte pro jeho konečnou podobu. Je až do očí bijící vybavit byt moderními dekoracemi, když je celé zařízení laděno do rustikálního stylu, a naopak. Podle toho i vybírejte, kam se na lov doplňků vydáte a kolik jich vlastně bude. Hitem je v posledních letech návrat k přírodním materiálům a venkovskému stylu, v tomto případě se však vyhýbejte laciným náhražkám dřeva, které už při prvním pohledu působí nekvalitně. Podpořit však můžete řemeslníky zadáním specifického požadavku a nechat si dekorace vyrobit podle vlastního přání.

Co chcete bytovými doplňky říct

Ujasnit si musíte i to, k čemu budou bytovém doplňky sloužit a co jimi chcete říct. Obzvláště velký pozor si dejte na nejrůznější nápisy a hesla, která v současnosti najdeme v podobě tapet i obrazů. Často jsou v anglickém jazyce a prodávají-li se na tržnicích a podobných místech, nezřídka v nich najdete gramatickou chybu či překlep. A není žádoucí, aby takový výrobek zdobil váš interiér po dobu několika let.

Květiny

Nedílnou součástí bytových doplňků jsou i živé květiny a rostliny. Při jejich koupi však myslete na to, kam je umístíte a zda pro ně dokážete utvořit vhodné podmínky. Některé rostliny jsou zároveň i jedovaté, a tak se jim obloukem vyhněte, máte-li doma zvířecí mazlíčky.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: