Zamezte vypadávání vlasů jednou provždy

Zamezte vypadávání vlasů jednou provždy

vloženo do: KRÁSA | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

 

Nadměrné vypadávání vlasů trápí až 40 % žen a až 30 % mužů. Odborně se tato nemoc nazývá alopecie a může mít mnoho forem, přičemž nejčastější formou je ta, která je dána geneticky.  Mezi další příčiny však patří i hormonální nerovnováha, a to zejména po porodu, špatný krevní oběh, úbytek hmotnosti či poruchy štítné žlázy.

Jak určit, zda se jedná o běžné vypadávání vlasů či o nemoc

Přestože jasným znakem onemocnění bývají holá místa na hlavě, někdy může být obtížné určit, zda se opravdu jedná o alopecii. Existuje však několik způsobů, jak lze říci, zda je vypadávání vlasů v normě či nikoli. Pravděpodobně nejsnadnější způsob je test tahem, kdy vezmete mezi palec a ukazováček asi dvacet vlasů a pomalu a pevně zatáhnete. Varovným signálem jest, zůstane-li vám v ruce více než 6 vlasů. Měřítkem mohou být i vlasy, které vypadají při sprchování. Těch by nemělo být více než 50 denně.

První kroky při léčbě padání vlasů

Ať už je příčina padání vlasů jakákoli, obecná doporučení radí začít s vyváženou a zdravou stravu a též zařadit účinné prostředky pro zastavení padání vlasů a podporu růstu nových. „Klíčovým faktorem u těchto přípravků je pravidelná a důsledná aplikace. Doporučit mohu například ampulky Control Ultra Drops nebo Nouvelle Control Drops vlasové kosmetiky Nouvelle. Jedná se intenzivní kúry proti vypadávání vlasů. Ty zároveň tvoří nové vlasové buňky a regenerují vlasovou pokožku.“, říká vlasová expertka Renata Gaucká.

Co se úpravy jídelníčku týče, doporučuje se zvýšit příjem potravin obsahujících železo. Mezi ty řadíme vnitřnosti, hovězí a jehněčí maso, mořské plody, listovou zelenina a sušené ovoce. Problém může taktéž vězet v nedostatku či naopak nadbytku vitaminu A. Ten najdeme v máslu, mléku, smetaně, sýrech, jogurtech, vejcích a rybím tuku. Naprostou samozřejmostí je poté vyvážená strava bohatá na všechny potřebné a tělu prospěšné makro i mikroživiny. Nelze opomínat ani vyhýbání se stresovým situacím a přílišnému fyzickému a psychickému napětí.

Nejčastější chyby, kterých se lidé dopouštějí

Za padáním vlasů si lidé však často stojí sami, aniž by na vině byla zdravotní porucha nebo geny. Nepřímou souvislost s tímto problémem má například i časté nošení nejrůznějších culíků či copů, používání kovových sponek a česání vlasů nekvalitními hřebeny. Existují také studie, které dokazují, že kouření zvyšuje pravděpodobnost plešatění, a to zejména u mužů. Neprospívá ani používání nekvalitní kosmetiky či časté chemické zásahy do vlasové pokožky, jako je barvení či trvalá.

Co když problémy neustávají

Trápí-li vás vypadávání vlasů i po několika měsících od pravidelné aplikace vlasových kúr na podporu růstu nových vlasů a od změny životosprávy, je na čase vyhledat kožního lékaře, který na základě testů může stanovit, zda za touto lapálií stojí genetika, hormonální nerovnováha či něco úplně jiného. Zároveň s tím vám doporučí nejvhodnější postup léčby, čímž zdvojnásobíte šanci vypadávání vlasů do budoucna úplně zabránit.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: