Vzhůru do oblak!

Vzhůru do oblak!

vloženo do: STYL | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Vyhlídkový let balónem se u nás v posledních letech stává čím dál populárnějším adrenalinovým zážitkemProslavil ho především, dnes již legendární, český film Vratné lahve. Potěší například jako dárek k narozeninám, výročí či může posloužit jako netradiční místo pro započetí manželství.  

Let balónem, zprostředkovaný bratry Montgolfierovými, se stal prvním způsobem, jak vznést lidi do oblak. V České republice se vzduchoplavba začala rozvíjet se vznikem továrny na horkovzdušné balóny a vzducholodě v Brně. Od té doby balóny ušly dlouhou cestu a horkovzdušné létání se pro lidi stalo atraktivní aktivitou.

Vyrazit na vzduchoplavbu po vzoru Willyho Foga a jiných můžete bez problému ,,jen tak”. Jediné co potřebujete je hezké počasí spojené s mírným větrem. Celá akce zpravidla trvá okolo hodiny, kdy máte možnost odprostit se od všudypřítomného, každodenního shonu a hluku. Místo toho vplujete do ticha a klidu našich oblak a vychutnáte si tak výhled na taje místních krajin.

Jak říká zkušený pilot Jan Smrčka z Balony.cz: ,,Ten pocit jaký máte ve vzduchu je nespecifikovatelný, vaše okolí najednou získává úplně jiný rozměr. Skutečně se to nedá popsat, pouze zažít.” On sám už stihl tímto způsobem přeplout La Manche, Alpy, Český Kras či měl tu čest vznést do oblak Kardinála Vlka.

Pokud se rozhodnete netradiční aktivitu vyzkoušet, počítejte s investicí. Ta se samozřejmě liší prodejce od prodejce, ale pro jednu osobu se zhruba pohybuje v jednotkách tisíc korun. Plout budete pod vedením zkušeného pilota a po hodinovém letu, který obvykle dle názoru vzduchoplavců uteče ,,jako voda“, následuje bezpečné přistání.

 

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: