Vyzrajte na pošmurný podzim stylovým interiérem!

Vyzrajte na pošmurný podzim stylovým interiérem!

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Padá na vás pomalu, ale jistě deprese z nadcházejících studených měsíců? Nemusí. Vytvořte si doma pestrobarevnou oázu klidu, kam si na vás ani největší a nejkrutější přeháňky nepřijdou.

Barvy, barvy a opět barvy

Zaryté tvrzení, že interiér je třeba vymalovat jen za účelem rekonstrukce, je dávno pasé. Malovat můžete, kdykoli se vám zachce a jakkoli se vám zachce. Pokud na to tedy máte prostředky a čas, zdi ve vašem bytě můžou vypadat jinak s každou sezonou. Nepředstavujte si ovšem zdlouhavé malování, kdy je třeba všechen nábytek stěhovat tam a zase zpět. Interiér prozáří i jinak barevné kraje oken či futer, na což vám stačí pár tahů štětcem a jedno odpoledne. Oblíbené jsou také barevné tapety nebo samolepky. Volte teplé barvy, které evokují pocit bezpečí a útulnosti, a nebojte se s nimi vyhrát. Můžete je zkusit různě namíchat či uvnitř místnosti kombinovat. Mezi podzimní hity patří jednoznačně barva hnědá, která najde nejvíce využití v ložnicích a v pracovnách a má údajně zmírňovat napětí. Hodí se ale i zelená, oranžová nebo, jste-li temperamentnější povahy, fialová. S barvou stěn nezapomeňte sladit i nábytek. Na podzim se přímo vybízí oprášit veškeré dřevěné doplňky a nábytek, který vlastníte. Hitem posledních měsíců je také nábytek kartonový.

Podzimní dekorace

Ať už je podzim se svými všudypřítomnými chorobami, deštěm a mlhavými rány nepříjemný, jedno je třeba uznat. A to, že podzimní barvy a dekorace mají něco do sebe. Kombinace hnědé a oranžové je uklidňující a navozuje klid v duši. Vydejte se na procházku do přírody a nasbírejte si fantasticky zbarvené listí či kaštany, ze kterých za pomocí lepidla a fantazie během několika chvil vykouzlíte tematické domácí dekorace. Samostatnou kapitolou je poté dekorace na přelomu října a listopadu, kdy domácnosti žijí Halloweenem a Památkou zesnulých. Vyhrát si můžete s dýněmi, svíčkami, jablky, jeřabinami, apod.

Podzimní úklid

Rovnováhy můžete ve vašem příbytku dosáhnout i podzimním úklidem a vytřídění nepotřebných věcí. Jednak si tak trochu ulehčíte práci před Vánoci a jednak se vám z čerstvě vycíděného bytu bude na mlhavo venku koukat lépe. Také nezapomeňte dočasně schovat letní oblečení a chtě nechtě vytáhnout to zimní. Sezonní kousky, které nějakou dobu nebudete potřebovat, můžete uchovávat v kartonových krabicích, které vám na Paketo.cz potisknou dle vašeho přání. Nemusíte je tak schovávat do skříní, ale naopak vystavit v prostoru a mít je jako nedílnou součást interiéru.

Naučte se lenošit

Přestože je podzim mnohými zatracován, my věříme, že je to pouze z toho důvodu, že spoustu lidí ještě stále neobjevilo kouzlo legitimního lenošení uprostřed bílého dne. Na podzim se tedy zásobte dostatkem srdceryvných filmů, knih, teplých ponožek, bylinkových čajů a vlněných dek. A my vám garantujeme, že necháte-li se strhnout lehce nostalgickou podzimní náladou, aniž byste však propadali depresi, začnete si podzim se všemi pozitivy a negativy užívat.

 

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: