Vydejte se s celou rodinou na výlet, než definitivně skončí prázdniny

Vydejte se s celou rodinou na výlet, než definitivně skončí prázdniny

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Letní prázdniny se pomalu, ale jistě chýlí ke konci, a tak nastává ideální čas vyrazit na jeden z posledních letních výletů v tomto roce. Víme o místě, kde se může aktivně zapojit celá rodina.

Dětenice

Dětenice patří již několik let mezi jednu z nejnavštěvovanějších obcí Královéhradeckého kraje. Nachází se nedaleko Jičína a turisty je vyhledávána především pro svůj Zámecký resort Dětenice, který skýtá mnoho možností, jak netradičně strávit víkend. Pravidelně se tu totiž konají akce určené dětem, ženám a milovníkům brilantní gastronomie.  Tu mohou návštěvníci ochutnat v místní Středověké krčmě, jejíž menu není zdaleka jediným lákadlem. Zážitkem jest i unikátní koncept sám o sobě. Každý večer zde probíhá středověká show, kde své umění předvádí fakíři, šermíři, tanečnice, šenkýřky a ke středověku neodmyslitelně patřící žebráci. Pro návštěvníky je také připraveno upalování čarodějnic, poprava oběšením, výslech inkvizice, souboj těžkooděnců či divoký medvěd. Menu je připravováno na otevřeném ohni a i vyjadřování místní obsluhy je novodobou etiketou nepolíbené. Číšníci tak občas pobíhají po stolech, nazývají místní dívky ochechulemi a pány cháskou. Vše je však pouhou součástí jedinečného programu, kvůli kterému se sjíždějí turisté z širého okolí. Krčma je otevřena i mimo večerní program, můžete sem tedy zavítat po celý den.

Pro děti je připravené dětské menu a trefíte-li se do dnů určených pro děti, které jsou o prázdninách každé úterý, středu, čtvrtek a pátek, nakrmíte své ratolesti zcela zdarma. Ti mají v rámci akce navíc zdarma i vstupenku na zámek, do pekla, do pivovaru a na rytířský turnaj. V tyto dny můžete také zažít strašidelnou prohlídku místního zámku, kde zdejší ježibaba za světla plápolajících svíček barvitě vypráví o tom, jak se kdysi v Dětenicích žilo. Pokud však přijedete o víkendu, doporučujeme zdržet se do nedělního odpoledne, kdy v zámeckém parku probíhá pohádková neděle. Tam jsou připraveny různorodé soutěže pro děti malé, menší i nejmenší. Dětem se věnuje Bob a Bobek, ježibaba Žizelda a pro vítěze jsou připraveny dárečky.

Pokud se rozhodnete v Dětenicích strávit noc, zauvažujte nad rezervací ve Středověkém hotelu, o kterém se mj. traduje, že v něm straší. Svíčky místo lustru a kamenné koryto místo umyvadla možná nejsou pro každého, ale dle sdílených zkušeností ostatních si noc v tajuplné atmosféře užili i ti největší konzervativci.

Okolí Dětenic

Pokud vám po cestě zpět zbyde volné odpoledne, doporučujeme také navštívit nedaleko ležící hrad Kost či hrad Trosky, který je dominantou Českého ráje. A holdujete-li vycházkám českou přírodou, nezapomeňte alespoň jedním okem nahlédnout do skalních měst, kterých je v této lokalitě požehnaně. Nebudete litovat.

 

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: