Vychytávky pro stěhování, které vám usnadní život

Vychytávky pro stěhování, které vám usnadní život

vloženo do: INSPIRACE | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

 

Stěhování nemusí vždy nutně znamenat noční můru. Vše, co je k celému procesu potřeba, je pouze čas a organizace. Ostatní už vyplyne samo. Na co se před stěhováním zaměřit?

Příprava

Víte-li, že budete zanedlouho měnit adresu, je dobré se dopředu připravit a nenechávat vše na poslední chvíli. To se sice zdá jako něco naprosto samozřejmého, byli byste však překvapeni, kolik detailů lze nedomyslet. Stěhovací firmu doporučujeme obstarat s alespoň dvoutýdenním předstihem a totéž platí o objednání všech možných krabic a obalů, které můžete potřebovat. Myslete jak na krabice na oblečení, knihy a další věci, tak na bublinkové fólie, které ochrání porcelán po babičce. Nechcete-li u každého kusu nábytku přijít o rohy, myslete i na ochranné hrany. Ty jsou spolu s dalšími možnými obaly k dostání například na e-shopu Paketo.cz.

Svůj ke svému

Při samotném balícím aktu je dobrá špetka organizační schopnosti. Knihy dávejte ke knihám, oblečení k oblečení, důležité materiály a smlouvy k ostatním papírům mapujícím váš život, apod. Každou krabici nezapomeňte řádně označit, nechcete-li v nových prostorech strávit týden pobíháním od krabice ke krabici a hledáním toho, co právě potřebujete. Vybalování je navíc proces na několik dnů, připravte si také zavazadlo, ve kterém budete mít věci potřebné k normálnímu životu.

Stěhujte s rozmyslem

Stěhování je výtečnou příležitostí, jak se zbavit věcí starých a nepotřebných. Nebuďte nostalgičtí a bez rozpaků vyhoďte či darujte cokoli, co nepoužíváte či jste ani nevěděli, že vůbec ještě máte. Pokud vám to čas dovolí, zkuste svůj majetek roztřídit již o něco dříve a nabídnout jej za symbolickou cenu známým a přátelům. Když nic jiného, třeba vám takto pár korun připluje do rodinného rozpočtu a jak je známo, halíře dělají talíře.

Jak na drobnosti

Drobnosti, jako jsou šperky, sponky nebo šroubky, mají největší tendence se někde zapomenout. K jejich přepravě využijte malých krabiček, u kterých nehrozí, že se vám kdeco zakutálí nebo zamotá. Co se však týče šroubků z různých poliček a skříní, řádně si je poznačte a nespoléhejte se, že přesně budete vědět, co kam patří. Garantujeme vám totiž, že tohle vědět opravdu nebudete.

Dostatek času

Pokud chcete stihnout vše během víkendu, až na to přijde, budete trochu zklamaní a mrzutí. Stěhování, od přípravy, balení až po úklid a třídění v novém, si žádá alespoň pět dnů. Tedy pokud se z toho nechcete zbláznit. Jde-li to, vezměte si dovolenou. Jakmile totiž vše nezvládnete najednou a bez přerušení, varianta, že nebude vybaleno ještě ani měsíc poté, je více než reálná.

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: