Vdechněte vlasům přesušeným z barvení nový život

Vdechněte vlasům přesušeným z barvení nový život

vloženo do: KRÁSA | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Barvení, melírování či úplné zesvětlování patří k obvyklým přáním, jež zákaznice kadeřnických salonů vyslovují. Dopomoci si chemií tam, kde příroda nenadělila atraktivní odstín, nebo si dopřát slušivý módní trend patří k běžnému kosmetickému zkrášlování, jež však nezůstane bez odezvy na kvalitě vlasového porostu. Vedlejším účinkem jsou vlasy slabé, přesušené, všelijak pomačkané a viditelně bez energie. Jak škody napáchané barvením napravit, nebo alespoň zmírnit?

Proměnit se z blondýnku v zrzku či z brunetky v černovlásku, lehce přiživit přirozený barevný tón, zakrýt šediny. To patří k nejčastějším důvodům, proč ženy navštěvují profesionální kadeřníky, případně se pouštějí do domácího barvení. O tom, že barvicí procedura je celkem běžnou součástí kosmetického standardu většiny ženy, svědčí i průzkumy. Podle nich si více než tři čtvrtiny žen starších 24 let barví vlasy, přičemž kolem 70 % z nich absolvuje barvicí proceduru v průměru každých 4–8 týdnů. Nezáleží přitom, zda jsou ovlivněny aktuálními trendy, nebo jen touží po změně. Zatímco esteticky si ženy dokážou pomoci, horší je to už se zdravím a vitalitou. Jen málokterá žena své vlasy vnímá jako zdravé, silné a bez „vad na kráse“.

Je dobré mít na paměti, že návštěvou kadeřníka péče o vlasy zdaleka nekončí, ba naopak. Právě doma by měly následovat intenzivní regenerační kúry na pravidelné bázi a s použitím kvalitních přípravků. Přitom více než 32 % dotázaných žen z průzkumu agentury Median používá na ošetření namáhaných vlasů pouze šampon, dalších 10 % z nich volí 2 v 1, tedy šampony kombinované s kondicionéry. Vlasová péče však nabízí celou řadu dalších produktů doplňkové péče, jako jsou masky, výživná séra, posilující olejíčky či fluidy.

K tomu, aby bylo barvení úspěšné, je potřeba, aby barevné pigmenty pronikly pod povrch vlákna, do hloubky vnitřní struktury vlasu. Vysoká hodnota pH, peroxid a jiné chemické složky rozšíří pórovitou texturu vlasu a usnadní tak vstřebání umělého pigmentu. Odvrácenou stranou mince je pak narušení či ztráta přirozené ochranné vrstvy, čímž se zvyšuje jejich poréznost. „Specifičnost barveného vlasu spočívá v tom, že má změněnou chemickou strukturu. Negativním důsledkem barvení je nabourání přirozeného ochranného filmu. Tím, že o něj vlasová vlákna přicházejí, se významně komplikuje pronikání a vstřebávání aktivních složek obsažených ve výživné kosmetice,“ vysvětluje Monika Plachá, vlasová expertka, věnující se více než 20 let zásobování profesionálních kadeřnických salonů.

„Barvená hříva také nesrovnatelně rychleji absorbuje vodu, což ji činí náchylnou na poškození. Povrch vlasu zmatní a má tendenci se lámat, konečky pak zase třepit,“ dodává Plachá a zdůrazňuje, že z toho důvodu je důležité věnovat kštici náležitou péči. „Ženám se suchými, křehkými vlasy radím poohlédnout se po přípravcích jedné sady s obsahem proteinů. Systematická péče vyrovnává deficit a strukturální poškození vlasu, zatímco proteiny hloubkově vyživují, revitalizují a posilují. Pro chemicky narušené vlasy je určena sada Double Effect s keratinem a výtažky z chmele. Jemně čistí, nezatěžuje a zabraňuje antistatickému efektu,“ pokračuje Plachá.

Vlasy s narušenou ochrannou vrstvou si žádají účinnou, ale jemnou péči, která šetrně čistí a nezatěžuje množstvím přídavných chemických složek. Zázraky na počkání nečekejte. Vlasy napravuje postupně, zato však účinně a šetrně, jak jen to je vzhledem k jejich křehkosti možné.

 

 

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: