Vánoce se pomalu blíží. Pořiďte svým blízkým originální dárky!

Vánoce se pomalu blíží. Pořiďte svým blízkým originální dárky!

vloženo do: VZTAHY | 0
facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Možná si říkáte, že je na dárky a lítání po obchodech ještě brzy. Vánoce jsou přece až příští měsíc. Pokud však nechcete dopadnout jako každý rok a týden před Štědrým dnem se motat mezi davy nakupujících, měli byste se sháněním vánočních dárků co nevidět začít. Máme pro vás několik tipů, kde se porozhlédnout.

Darujte zážitek

Darování zážitků se každoročně stává více a více populárním způsobem, jak někomu k Vánocům a dalším událostem udělat radost. Mezi ty nejpopulárnější zážitky patří dle loňských statistik let balonem, jízda ve sportovním voze či tandemový seskok. Ideálním darovaným zážitkem jsou ale i nejrůznější degustace, masáže a nejnovějším trendem je i půlhodinka drbání zad.

Kurzy pro věčné samouky

Víte-li o někom z blízkých, že se věnuje určitému koníčku, který vyžaduje speciální dovednosti, zkuste dotyčného obdarovat kurzem zaměřeným právě na tuto činnost. Věnovat můžete kurzy malování, fotografování, jógy či cizího jazyka. V módě jsou také jednorázové kurzy jako kurz otevírání zámku šperhákem nebo výroba domácí kosmetiky.

Adopce zvířat jako dárek

Potěšit můžete své blízké i zařízením adopce zvířátek v zoo. V takovém případě však dáváte zároveň i závazek, jelikož u adoptovaných zvířat se očekává každoroční příspěvek. Vhodnější je proto možná sponzoring, u které se skládá jednorázový příspěvek. V případě sponzoringu má poté dotyčná osoba po určitou dobu drobné poděkování se svým jménem u expozice.

Ručně dělané dárky

Radost udělá i ručně dělaný dárek. Zapřemýšlejte, v čem jste dobří a zkuste tak svým blízkým dát něco, co dokážete vyrobit. Namalujte obraz, ušijte povlečení, vyrobte pelíšek pro domácího mazlíčka nebo si zkuste vyrobit domácí mýdla. Ručně dělané dárky se budou pod stromečkem obzvláště vyjímat a dáte tak obdarovanému najevo, že vám stojí i za těch několik hodin času, který jste výrobou dárku strávili.

Myslete i na charitu

V dnešní době je taktéž možné přispět na různé charitativní spolky a akce jménem někoho jiného. Jménem vaší maminky tak můžete přispět na budování školy nebo poslat kozu do Afriky. Tento dárek možná není vhodný úplně pro všechny, přece jen někteří lidé si potrpí na materiální hodnotu daru, toto však dokážete pravděpodobně nejlépe odhadnout sami.

Nezáleží jen na obsahu

Pamatujte, že dárek nedělá jen to, co je uvnitř, ale na obdarovaného zapůsobí i to, jak moc velkou jste si dali práci s jeho zabalením. Zapomeňte na balicí papír, který lze koupit na každém rohu, a nechte raději vyrobit dárkové krabice  s originálním a osobním vzorem. To je možné například u výrobce obalových materiálů Paketo.cz. Krabice je možné nechat vyrobit dle vlastního designu, a to už od jednoho kusu.

 

facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

A co vy na to?

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: